F1.sk F1.sk

Bottas počul o DAS už približne pred rokom: Bolo by ťažké skopírovať to
zdroj: Pirelli Motorsport

Bottas počul o DAS už približne pred rokom: Bolo by ťažké skopírovať to

Valtteri Bottas si myslí, že ostatné tímy to so skopírovaním systému DAS vôbec nebudú mať jednoduché. On sám vraj o jeho prípravách prvýkrát počul už takmer pred rokom a Mercedes na tejto vecičke pracoval pomerne intenzívne.

"Pochopiteľne je veľmi fajn, že sme jediným tímom, ktorý nasadzuje takýto systém," uviedol Bottas v piatok na okruhu Catalunya. "Podľa mňa to hovorí niečo o skvelých hlavách, ktoré tu v tíme máme. Pochopiteľne, že nie je jednoduché začať to vyrábať, dizajnovať a konštruovať, no a ľahké nie je ani prinútiť to pracovať tak, ako to funguje."

"Tento systém a jeho potenciál ešte len spoznávame, ale myslím si, že za určitých okolností to môže byť ozaj dobré. To sa ukáže v neskoršom priebehu sezóny v rôznych podmienkach a na rôznych okruhoch. Ale je to dosť úchvatné."

Ako dlho to Mercedes pripravoval? "Ja som o tom vedel už pomerne dlho, nie je to žiadny projekt, ktorý by bol spravený narýchlo," skonštatoval Fín. "Myslím, že prvýkrát som o tom niečo počul takmer pred rokom, prípadne tak nejako."

Sebastian Vettel už naznačil, že využívanie systému nemusí byť jednoduché a prirovnal ho k "behu v žabkách". Podľa Bottasa to však takto vôbec nie je: "Vôbec to nie je čudný pocit, systém funguje veľmi dobre. Nikdy nerobí nič nečakané a volantom pohneme len vtedy, keď to potrebujeme."

"A nemyslím si, že by náš tím začal vyrábať niečo, čo by podľa našich ľudí malo byť zakázané. Podľa mňa sme z hľadiska toho, že je to v rámci pravidiel, úplne v pohode. Ostatné tímy teraz majú o čom premýšľať a určite uvažujú, či sa im do toho oplatí investovať také množstvo času a úsilia."

"U nás to bol fakt veľký projekt a bolo by ťažké skopírovať to. Dúfam, že v tomto smere budeme mať výhodu," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Magazín

Pozri viac