F1.sk F1.sk

Binotto: Nie som taký optimista, ako pred rokom, ostatní sú rýchlejší
zdroj: TASR/AP

Binotto: Nie som taký optimista, ako pred rokom, ostatní sú rýchlejší

Šéf Ferrari Mattia Binotto nie je po takmer polovici zimnej testovacej prípravy príliš spokojný. Ferrari SF1000 nie je také rýchle, ako očakával, nuž a v piatok sa k tomu navyše pridal technický problém s motorom.

"Nie som taký optimista, ako v minulom roku a myslím si, že ostatní sú v tejto chvíli rýchlejší, ako my," povedal Binotto na tlačovke, ktorú absolvoval v piatok o druhej popoludní. "O koľko rýchlejší, to je ťažké povedať, ale v najbližších dňoch si dáta prejdeme detailnejšie."

"Jednoducho si nemyslím, že sme aktuálne takí rýchli, ako oni. Či máme obavy? Áno. Keď niekto nie je taký rýchly, ako by chcel byť, tak obavy sú na mieste. V tejto chvíli je však príliš skoro na to, aby sme ich detailne pomenovali a tieto tri dni sú práve preto veľmi dôležité. Nadobudneme jasnejší obraz a všetko lepšie pochopíme. Najdôležitejšie bude potom hlavne to, aby sme sa pri vývoji uberali správnym smerom."

"Treba však povedať, že sezóna bude veľmi dlhá a bude čas napraviť to," pokračoval nástupca Maurizia Arrivabeneho. "Ale počkajme si na budúci týždeň a na Austráliu, aby sme správne zhodnotili skutočný výkon auta."

Na druhej strane však treba povedať, že Ferrari k testom pristupuje inak, ako v minulosti. "Áno, zmenili sme prístup k testom. Počas tohto prvého týždňa sa pokúšame o základné zmapovanie auta a jeho mechanickej konfigurácie, na výkon sa nepozeráme. To je prvá vec."

"V rovnakom období minulého roku sme však boli väčší optimisti. Ľahšie sa nám dosahovali dobré časy, pričom tentoraz je to o niečo ťažšie. Konkurenti sú zjavne veľmi silní, ale musíme si počkať na budúci týždeň a na Austráliu. Potom budeme múdrejší," dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Magazín

Pozri viac