F1.sk F1.sk

Ricciardo: Klobúk dolu pred Mercedesom
zdroj: TASR/AP

Ricciardo: Klobúk dolu pred Mercedesom

Daniel Ricciardo pochválil Mercedes za to, že napriek svojej dominancii nezaspal na vavrínoch a prišiel s niečím prevratným. Jeho inžinieri vyvinuli systém DAS, teda Dual Axis Steering, ktorý dokáže posunom volantu ovládať zbiehanie predných kolies.

"Klobúk dolu pred nimi, pretože aj keď boli počas celej turboéry dominantní, tak práve oni sú tí, ktorí posúvajú hranice ešte ďalej," povedal Ricciardo v rozhovore pre F1 TV. "Práve my ostatní sme na nich mali vyvíjať tlak, ale ukazuje sa, že sa neuspokojili. A práve preto sú asi takí dominantní."

"Ukázali nám, ako sa to má robiť a ako ich súper to rozhodne rešpektujem. V podstate je pre všetkých dobré vidieť, ako ďaleko chcú zájsť," skonštatoval Austrálčan.

Vyzerá to tak, že podľa Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) je systém Mercedesu legálny. Strieborní ho vopred dostatočne odkomunikovali a kompetentných informovali. Posunom volantu sa ovládajú predné kolesá, takže je to v poriadku.

Pracujú na tom aj ostatné tímy? "Čoskoro uvidíme. Doposiaľ som o takomto systéme vôbec nepočul, takže možno o ňom nikto nepremýšľal."

"Vlastne nepoviem, že 'nikto', ale veľa ľudí o ňom asi nehovorilo. Neviem, či bol predmetom diskusií, ale viem, že aktuálne sa o ňom hovorí v každom tíme," dodal Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Magazín

Pozri viac