F1.sk F1.sk

Vettel: Trik Mercedesu vyzerá byť legálny
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Trik Mercedesu vyzerá byť legálny

Sebastian Vettel sa dnes predstavil prvýkrát na trati prvýkrát v rámci predsezónneho testovania. Väčšia pozornosť však bola venovaná Mercedesu s ich novým systémom DAS.

32-ročný jazdec vynechal včerajšie testy, keďže sa necítil dobre. "Mal som chrípku celý týždeň, ale dnes to už nebol problém," povedal Vettel pre médiá po štvrtkových jazdách.

"Absolvovali sme náš program a nabral som prvé skúsenosti s novým autom. Momentálne sme spokojní s tým na čom sme," pokračoval Nemec, ktorý sa zároveň vyjadril aj k systému dvojitého osového riadenia (DAS), ktorý dnes predstavil Mercedes.

"Videl som ho a keďže to aj používajú, tak si myslím, že to je legálne. Môžeme byť radi, že máme zábery z ich kokpitu, inak by sme o tom možno ani nevedeli. Neviem ako presne to funguje. Tipujem, že to dá veľa úsilia prísť s niečím takým a asi to nie je ani pre jazdca také jednoduché ako vyzerá," vraví Vettel.

"Musí to byť zvláštny pocit takto ovládať volant. Predstavte si, že ste zvyknutý behať v bežeckých topánkach a niekto po vás chce aby ste bežali v šľapkách. Dá sa to, ale je to niečo úplne iné. Samozrejme nie do takého extrému, ale je to niečo nové na čo nie je človek zvyknutý, takže vám to príde divné prvýkrát."

Vettel priznal, že ak FIA uzná toto zariadenie ako bezpečné a legálne, tak je to pomôcka, na ktorú sa budú musieť sústrediť všetky tímy. "Ak vám to dá výhodu, tak sa to s dostatočným tréningom naučíte používať. Nevieme či to budú reálne používať, na to je moc skoro hovoriť, ale určite to skúsia."

"Ak to bude rýchlejšie, tak nie je o čom, vždy chcete byť rýchlejší. Desať alebo dvanásť rokov dozadu sme mali F-šachtu a jazdili sme väčšinu trate s jednou rukou na volante. Nebolo to bezpečné, ale bolo to rýchlejšie, takže sme to všetci začali používať až kým to FIA nezatrhla. Od toho tu však je, aby dozerala na nás a na to aby mali veci zmysel a aby sme mali ruky na volante," uzavrel Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Magazín

Pozri viac