F1.sk F1.sk

Druhý deň testovania v Barcelone bol najrýchlejší Räikkönen
zdroj: Alfa Romeo Racing ORLEN

Druhý deň testovania v Barcelone bol najrýchlejší Räikkönen

Štvrtkový deň priniesol opäť veľké množstvo odjazdených kôl. Najrýchlejší čas si pripísal Kimi Räikkönen z Alfy Romeo, ktorý však zajazdil na najmäkšej sade gúm.

Fínsky pretekár dokázal prekonať čas Sergia Péreza z doobedňajšej časti testov a zároveň spôsobil na záver dňa aj prvé červené vlajky, kedy odstavil svoju Alfu pred zákrutou číslo 9 z technických problémov.

Räikkönen však odjazdil najrýchlejší čas na najmäkšej sade gúm (C5) a bol jediný z pilotov, ktorý vyskúšal túto zmes. Pre skúseného veterána to boli prvé testy nového auta s výnimkou filmovacieho dňa, ktorý tím absolvoval vo Fiorane.

Aj dnešok sa niesol v duchu spoľahlivých výkonov, iba Renault odjazdil menej ako sto kôl. Hlavnou atrakciou dňa bol však  Mercedes, ktorý predstavil systém dvojitého osového riadenia (DAS). Jazdec zatlačením, resp. pritiahnutím volantu dokáže zmeniť za jazdy zbiehavosť predných kolies. O tomto systéme a jeho (ne)legálnosti sa vedú diskusie naprieč svetom F1 a uvidíme ako na túto novinku zareaguje FIA, v Mercedese však nemajú žiadne obavy ohľadne legálnosti nového systému riadenia DAS.

Strieborné šípy sa dnes sústredili na dlhé jazdy, čo viedlo k pomalším časom aké zajazdili včera a dvojica Hamilton-Bottas skončila na deviatom, resp. trinástom mieste. Najviac kôl si pripísal Romain Grosjean z Haasu, no takmer polovica jazdcov prekonala hranicu 130 kôl.

Dnes sa nám na trati prvýkrát predstavil aj Alexander Albon či Sebastian Vettel, ktorý včera nejazdil kvôli chorobe. Nemec odjazdil druhú polovicu dňa a pripísal si šiesty najrýchlejší čas na druhej najmäkšej sade C4.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Magazín

Pozri viac