F1.sk F1.sk

Russell o Latifim: Nováčik len na papieri
zdroj: Williams

Russell o Latifim: Nováčik len na papieri

Po Robertovi Kubicovi má George Russell v tejto sezóne nového tímového kolegu, ktorým sa stal Nicholas Latifi. Ten síce bude mať status nováčika, no skúseností s Formulou 1 má už pomerne dosť.

„Myslím, že Nicholas je veľmi podceňovaný. Je pritom neuveriteľne dobre pripravený. Stáva sa z neho náročný súper, ktorý ma bude držať v strehu,“ povedal Russell na margo nového tímového kolegu.

Aj keď je Latifi nováčik a v Austrálii to bude jeho súťažná premiéra, má za sebou už jedenásť voľných tréningov vo farbách Williamsu a predtým Force Indie. Bol tiež testovacím jazdcom Renaultu a absolvoval aj súkromné testy v starom monoposte Mercedesu.

„Myslím, že Nicholas je skvelý pilot, ale treba mať na pamäti, že to je možno najlepšie pripravený nováčik, aký tu kedy bol,“ vyhlásil Russell. „Jazdil s Force Indiou, Williamsom, Mercedesom a Renaultom. V F1 testoval tri alebo štyri roky.“

„Na papieri je možno nováčik, ale v skutočnosti ním nie je a určite bude náročné ho zdolať. Na túto výzvu som však pripravený a teším sa na našu spoločnú bitku.“

Zdá sa, že Williams bude na novú sezónu pripravený oveľa lepšie, než vlani. Po minuloročnom fiasku dokázala stajňa z Grove pricestovať na testy včas a prvé jazdy s novým FW43 naplnili Russella optimizmom.

„Fakt, že sme na testy dorazili včas nie je nič, čo by sa malo nejako oslavovať,“ povedal rodák z King's Lynn. „Sme tu, napĺňame náš naplánovaný program a mali sme veľmi hladké a bezproblémové dopoludnie.“

„S autom sa jazdí omnoho lepšie, než vlani, mám v neho omnoho väčšiu dôveru. Koniec koncov však nezáleží, aký mám z neho pocit, ale aké je rýchle, a to zatiaľ nevieme povedať,“ dodal Russell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nicholas Latifi

Pozri viac

Magazín

Pozri viac