F1.sk F1.sk

VIDEO: Mercedes a jeho záhadné posúvanie volantu
zdroj: Mercedes

VIDEO: Mercedes a jeho záhadné posúvanie volantu

Mercedes nám pripravil ďalšie pekné prekvapenie, ktoré budú musieť odborníci a ľudia z prostredia F1 rozlúštiť. Svet sociálnych sietí obletelo video z jazdy Lewisa Hamiltona, na ktorom sa mu pred každou zákrutou zasunie volant hlbšie do kokpitu.

Šesťnásobný šampión pred zákrutou upraví nastavenie, následne sa na volante objaví veľkými písmenami „MARKER“ a pred nájazdom do zákruty sa volant zasunie hlbšie do kokpitu. Čo táto novinka znamená a čo má priniesť, ešte nevieme s určitosťou povedať. Dnes však bude mať tlačovku technický šéf tímu James Allison a možno sa dozvieme viac.

Tím už potvrdil, že sa jedná o nový mód, ktorý môže jazdec nastaviť sám zvnútra kokpitu a ktorý Mercedes v Barcelone testuje. Z videa je vidieť, že súčasne s pritiahnutím a zatlačením volantu sa zmení aj zbiehavosť predných kolies. Je možné, že systém upravuje polohu predných kolies a závesu tak, aby umožnili čo najlepší prejazd zákrutou, potom na rovinke (po ďalšej zmene nastavenia po pritiahnutí) nemajú taký odpor.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Magazín

Pozri viac