F1.sk F1.sk

Sainz: Je ťažké bojovať s malými tímami, ktoré dostávajú podporu od veľkých tímov
zdroj: McLaren

Sainz: Je ťažké bojovať s malými tímami, ktoré dostávajú podporu od veľkých tímov

Carlos Sainz sa vyjadril pozitívne na adresu svojho MCL35 po prvých testoch, avšak je znepokojený mierou spolupráce medzi ich rivalmi zo stredu poľa a top tímami ako Mercedes a Red Bull

Španielsky pretekár vo farbách McLarenu má za sebou celkom úspešný deň. Odjazdil celkovo 161 kôl, druhý najvyšší počet zo všetkých jazdcov dnes. "Absolvovať 160 kôl v prvý deň je obrovský úspech, takže prvý dojem skvelý," vravel Sainz po prvom dni.

"V podstate sme ani nemohli odjazdiť viac, keďže sme nemali viac pneumatík k dispozícii. Nemali sme žiadny problém z hľadiska spoľahlivosti, čiže sme si mohli na konci dňa vyskúšať aj nejaké pit-stopy či štarty, nič iné sme už ani nemohli robiť," pokračuje.

"Som veľmi, veľmi šťastný a aj pocit z auta mám pozitívny. Hneď po výjazde na trať bolo rýchle, cítil som sa v ňom dobre a mohli sme sa od začiatku pustiť do práce," hovorí Sainz, ktorý si pripísal šiesty najrýchlejší čas. Pred ním skončili iba jazdci Mercedesu a ich dodávateľského tímu Racing Point a Red Bull vrátane ich "béčka" AlphaTauri.

"Tím ako McLaren je stále pod tlakom. Je to jeden z najlepších tímov v histórii F1 a vieme, že štvrté či piate miesto stále nie je to kde tím chce byť," pokračuje. "Zároveň však vieme, že sme stále na začiatku tohto projektu a sme v pozícii, kedy sa sústredíme na úspech v horizonte niekoľkých rokov, kedy chceme bojovať o predné priečky."

Sainz vyjadril jemné znepokojenie nad spoluprácou silnejších tímov so slabšími. "Môžete vidieť, že slabšie tímy dostávajú podporu od silnejších. Ak prídu s autami podobnými minuloročnému Mercedesu či Red Bullu, tak pre nás v McLarene to bude veľmi ťažké spraviť taký veľký krok," naráža Španiel práve na tímy Racing Pointu a AlphaTauri.

"My nie sme závislí od iných tímov. Závisí len na nás, čo dokážeme spraviť. Momentálne sa môžeme sústrediť len na seba a pokračovať v tom, čo robíme. Ako napríklad vyjsť na trať, odjazdiť množstvo kôl, mať dobrý pocit z auta a posunúť sa ďalej oproti minulému roku. Nemôžeme myslieť na to čo robia ostatní," uzavrel Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Magazín

Pozri viac