F1.sk F1.sk

Verstappen vraví, že nový Red Bull je rýchly všade
zdroj: TASR/AP

Verstappen vraví, že nový Red Bull je rýchly všade

Max Verstappen odjazdil v rámci prvého testovacieho dňa najvyšší počet kôl, 168. Na úvod si pripísal štvrtý najrýchlejší čas a vraví, že nové auto je rýchle a spoľahlivé.

"Auto je rýchle všade, čo je dobrá vec," povedal Verstappen po prvom dni jázd v Barcelone. "A spoľahlivosť vyzerá byť ešte lepšia, takže všetko je zatiaľ pozitívne."

"Myslím, že to bol dobrý deň. Monopost funguje výborne s motorom, a to je niečo čo chceme všetci vidieť. To je pre nás najdôležitejšie," pokračoval Holanďan. "Som veľmi šťastný. Chceme sa učiť a skúšať nové veci na aute, aby sme videli, čo dokáže."

Napriek tomu, že Mercedes skončil na prvých dvoch miestach s vyše polsekundovým náskokom na Verstappena, jazdec Red Bullu tvrdí, že tím sa sústredí na svoje výkony a nevenuje pozornosť časom ostatných.

"Nepozeráme sa na to. Musíme sa pozerať na seba a sústrediť sa na veci, ktoré môžeme zlepšovať," vraví. "Chceme odjazdiť čo najviac kôl a testovať rôzne veci, to je to čo sme robili dnes."

Verstappen sa dostal dnes dvakrát do menších problémov v poslednej šikane, ale v oboch prípadoch sa vyhol kontaktu s bariérami a nepoškodil svoj monopost. "Prvýkrát som vyšiel trochu na štrk, čo ma roztočilo. Druhýkrát som to stratil v druhej zákrute, ale to sa stáva, keď hľadáte limity auta a toho čo dokáže. Našťastie neprišlo k žiadnemu poškodeniu, a to je to najdôležitejšie," uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Magazín

Pozri viac