F1.sk F1.sk

Albon sa chce zlepšiť a vyhrať nejaké preteky
zdroj: Red Bull Racing

Albon sa chce zlepšiť a vyhrať nejaké preteky

Alexa Albona čaká druhá sezóna vo Formule 1. Tú prvú začal v Toro Rosso a skončil v Red Bulle Racing, kde bude ako kolega Maxa Verstappena aj pokračovať. Pri jednom z najlepších jazdcov súčasnosti to však nebude mať jednoduché.

"Užívam si kontinuitu a skutočnosť, že zimu som mohol stráviť v rovnakom tíme," uviedol Albon na stredajšom stretnutí s novinármi. "Toto je pre mňa celkom dôležité, naďalej sa totiž len učím. Rok 2019 sme zakončili v dobrej forme a práve na to chcem nadviazať. V tomto roku by som chcel v ideálnom prípade nejaké preteky vyhrať."

"Hlavne mi však ide o jednu vec: po každom vystúpení si chcem povedať, že som sa opäť o niečo zlepšil, prípadne to, že lepšie sa to spraviť nedalo. Toto je z môjho pohľadu dôležitejšie, ako nejaký konkrétny sezónny cieľ."

Albon bol v minulej sezóne vyhlásený za nováčika roka, ale až také pozitívne to v jeho podaní zasa nebolo. Na Verstappena často výrazne strácal a do cieľa prichádzal ako najhorší jazdec spomedzi troch top tímov.

Sám na to však má vysvetlenie: predsa len mal minimum skúseností. "Často som si musel pripomínať, že som ešte len nováčik. Po letnej prestávke to už akoby nikto nevnímal. Očakávania boli v Red Bulle Racing pochopiteľne väčšie. Celkovo si myslím, že s prvou sezónou môžem byť spokojný. Nechcem sa však vyhovárať na to, že som bol nováčik, pretože sám mám od seba veľké očakávania."

"Tentoraz sa chcem biť o čelo, ale je mi jasné, že na sebe potrebujem tvrdo pracovať. Zatiaľ som zo seba ani zďaleka nedostal všetko. Mám však rok skúseností a poznám už všetky okruhy. Od Maxa sa viem veľa učiť, veď vďaka dátam vidím, v čom je obzvlášť dobrý. Musím pracovať tak, aby som stratu na neho postupne sťahoval a jedného dňa ho predstihol. To by bolo fajn," dodal Alex Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Magazín

Pozri viac