F1.sk F1.sk

Ocon predpokladá, že F1 bude v tomto roku rad radom prekonávať rekordy okruhov
zdroj: Pirelli Motorsport

Ocon predpokladá, že F1 bude v tomto roku rad radom prekonávať rekordy okruhov

Esteban Ocon absolvoval po skončení ranného testovacieho programu tlačovú konferenciu a prezradil, že jeho prvé dojmy z nového monopostu Renaultu sú pozitívne. Súčasne vyjadril presvedčenie, že Formula 1 bude v tomto roku lámať jeden rekord za druhým.

"Už teraz máme značné množstvo gripu," povedal Francúz. "Keď sa pozrieme na najrýchlejšie časy, tak už teraz sme rýchlejší, ako na konci prvého dňa v minulom roku. Autá sa rok po roku vyvíjajú a to množstvo gripu, ktoré cítim aktuálne, som ešte nikdy necítil."

"Sú to ozaj úchvatné autá. Poviem vám, že v niektorých zákrutách som ešte nikdy nebol taký rýchly. Je to fakt dobrý pocit. Celkovo je to vzrušujúce, pretože budeme čoraz rýchlejší a rýchlejší. V tomto roku z hľadiska času na kolo možno prekonáme všetky rekordy."

Ocon vzápätí priznal, že po roku mimo hry sa ešte len vracia do rytmu a v jeho podaní toho príde ešte viac. "Ale dávam do toho všetko a pokúšam sa aj o to, aby zo mňa opadla hrdza."

"Už dlhšie som si takto poriadne nezajazdil, čo znamená, že ostatní majú určitú výhodu a napríklad referenčné body. Ja sa aktuálne pokúšam o to, aby som opäť nabral rýchlosť. Potrebujem dosahovať dobré časy, aby som nespoznal len reakcie auta v tréningových, ale aj v pretekárskych podmienkach," dodal Esteban Ocon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Magazín

Pozri viac