F1.sk F1.sk

Mateschitz: Nad Vettelom nepremýšľame. V roku 2020 máme majstrovské ambície
zdroj: Red Bull Content Pool

Mateschitz: Nad Vettelom nepremýšľame. V roku 2020 máme majstrovské ambície

Spoluzakladateľ a majiteľ spoločnosti Red Bull Dietrich Mateschitz priamo odmietol, že by tento tím uvažoval o možnom návrate Sebastiana Vettela v roku 2021.

Vettel zažil najlepšie obdobie svojej kariéry práve v Red Bulle, kde sa mu podarilo získať štyri majstrovské tituly. Neskôr sa rozhodol pre prestup do Ferrari, kde sa mu v ostatnom období príliš nedarí. Súčasná zmluva mu v talianskom tíme končí po tejto sezóne. Niet divu, že sa začalo špekulovať o jeho možnom návrate do Red Bullu.

To však dôrazne vyvrátil Mateschitz, ktorý na otázku, či je Vettel možnou alternatívou pre sezónu 2021, uviedol: „Nepremýšľame nad tým.“ Majiteľ Red Bullu dúfa, že v roku 2020 má jeho tím všetky potrebné prostriedky na to, aby mohli zvládnuť majstrovské výzvy a bojovať o titul.

„V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi máme v tejto sezóne jednoznačne najvyššie ciele a očakávania. Všetky údaje z počítača a taktiež aj z veterného tunela sú oveľa lepšie ako v minulom roku. Sme presvedčení, že to dokážeme predviesť aj na trati. Dúfame, že budeme môcť bojovať o majstrovský titul. Honda odviedla počas zimnej prestávky vynikajúcu prácu, najmä z hľadiska výkonu a spoľahlivosti,“ zhodnotil Mateschitz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Magazín

Pozri viac