F1.sk F1.sk

Prost tvrdí, že Verstappen môže potrápiť Hamiltona v boji o titul, no v určitých okamihoch musí byť pokojnejší
zdroj: TASR

Prost tvrdí, že Verstappen môže potrápiť Hamiltona v boji o titul, no v určitých okamihoch musí byť pokojnejší

Bývalý pilot a štvornásobný majster sveta Formuly 1 Alain Prost tvrdí, že ak chce Max Verstappen bojovať s Lewisom Hamiltonom o titul majstra sveta, musí byť v niektorých okamihoch viac pokojný.

V poslednom roku Max Verstappen výrazne zmenil svoj prístup k jazdeniu. Aj keď sem tam spravil nezmyselné chyby, ako napríklad v Mexiku, kedy v kvalifikácii nezvoľnil počas žltých vlajok, čo ho stálo pole position, jednoznačne môžeme tvrdiť, že sa vyhýbal zbytočným haváriám a bol menej horkokrvný. Dokázal zvíťaziť v troch pretekoch a niet divu, že ho mnohé osobnosti považujú po Lewisovi Hamiltonovi za druhého najrýchlejšieho muža v celom štartovom poli.

Dá sa predpokladať, že v roku 2020 by tri top tímy mohli byť k sebe veľmi blízko. Aj preto Prost očakáva, že Verstappen by mohol vyzvať Hamiltona v boji o titul.

„Najkomplexnejším jazdcom je jednoznačne Lewis Hamilton, pretože má dostatok skúseností a je súčasťou skvelého tímu. Potom je tu však Max Verstappen a Charles Leclerc, ktorí by mohli byť pre Hamiltona veľkým nebezpečenstvom. Holanďan potrebuje nájsť ten správny smer. V určitých okamihoch mu chýba trochu pokoja. Ale ak by sa mu to podarilo zvládnuť, a mal by kvalitný monopost, bude veľmi ťažké ho poraziť,“ zhodnotil štvornásobný majster sveta.

Prost je stále aktívnym účastníkom podujatí Formuly 1. V tíme Renault pôsobí ako poradca a je veľmi nadšený, že do ich zoskupenia sa v tomto roku pripojí mladý francúzsky pilot Esteban Ocon.

„Som veľmi šťastný, že sa k nám Esteban pridal. Mal ročnú pauzu, no pracoval tvrdo na simulátore a určite to bola pre neho zaujímavá skúsenosť. Veľké množstvo francúzskych jazdcov má rovnaký problém ako mal Ocon. Vo svete je stále viac a viac peňazí, no tu nie (vo Francúzsku, pozn. red.). Preto majú veľký problém dostať sa do Formuly 1. Predbehnú ich jazdci, ktorí na to majú finančné prostriedky,“ dodal Prost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alain Prost

Pozri viac

Magazín

Pozri viac