F1.sk F1.sk

Rosberg: Hamilton sa v roku 2020 môže stať najúspešnejším pilotom všetkých čias
zdroj: Nico Rosberg/Twitter

Rosberg: Hamilton sa v roku 2020 môže stať najúspešnejším pilotom všetkých čias

Bývalý jazdec Mercedesu Nico Rosberg sa vyjadril, že v roku 2020 sa Lewis Hamilton môže stať najúspešnejším jazdcom všetkých čias. Či sa mu to podarí, to zistíme už v najbližších mesiacoch.

Ak by sa Hamiltonovi podarilo v tomto roku vyhrať už siedmy šampionát, vyrovnal by tak rekord Michaela Schumachera v počte získaných titulov. Brit je už teraz považovaný za jedného z najlepších pilotov všetkých čias. Jeho bývalý tímový kolega Nico Rosberg povedal, že ak by sa mu podarilo dosiahnuť tento míľnik, mohol by sa definitívne považovať za najlepšieho pretekára.

„V tomto roku sa Lewis môže stať najúspešnejším jazdcom všetkých čias. Kto by v minulosti predpokladal, že Schumacherovmu rekordu sa dokáže niekto vyrovnať?“ Nemecký pretekár však dodal, že tieto veľké ikony Formuly 1 je veľmi náročné porovnávať. „Nemôžme vyzdvihovať viac jedného, alebo druhého. Michael bol neuveriteľne pracovitý. Lewis je naopak prírodným talentom so skvelým inštinktom. Obaja sú svojím spôsobom šialení jazdci,“ zhodnotil majster sveta z roku 2016.

TASR/AP: Nico Rosberg a Lewis Hamilton si podali ruky
TASR/AP

Hamiltonov kontrakt v Mercedese sa po tejto sezóne skončí a v poslednom období sme boli svedkami množstva špekulácií o jeho prestupe do Ferrari. Rosberg si myslí, že Ferrari je pre Brita jednou z troch možností.

„Lewis by mohol o rok sedieť na snežnom skútri doma v Colorade, v Mercedese, alebo vo Ferrari. Myslím si, že toto sú jeho tri možnosti.“ Nemec predpokladá, že konečné rozhodnutie jeho bývalého kolegu môže závisieť najmä od výkonnosti Mercedesu v roku 2020. Ak by pociťoval pokles konkurencieschopnosti auta, mohol by sa rozhodnúť pre odchod z nemeckej stajne.

„Má 35 rokov a dosiahol veľké množstvo úspechov. V určitom okamihu života sa môžete rozhodnúť pre rodinu alebo jednoducho sledovať iné záujmy. On má aj iné záľuby ako len motoršport. V poslednom období sa dosť orientuje na módu. Myslím si, že jeho rozhodnutie bude závisieť od toho, aká bude forma Mercedesu v roku 2020. Ak dokážete dominovať a vyhrávať v každých pretekoch, je to veľká zábava. No ak sa darí ostatným a veci nejdú tým smerom, ako by ste si priali, môžete veľmi rýchlo stratiť túžbu,“ dodal Rosberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Magazín

Pozri viac