F1.sk F1.sk

Kubica bude prvým jazdcom, ktorý otestuje nový monopost Alfa Romeo C39
zdroj: Alfa Romeo Racing ORLEN

Kubica bude prvým jazdcom, ktorý otestuje nový monopost Alfa Romeo C39

Robert Kubica prestúpil ako bývalý jazdec tímu Williams do úlohy rezervného jazdca tímu Alfa Romeo. Aktuálne však bude prvým z trojice pretekárov, ktorý otestuje nový monopost v predsezónnom testovaní v španielskej Barcelone.

Robert Kubica bude prvým jazdcom, ktorý otestuje nový monopost Alfa Romeo C39 v predsezónnom teste Formuly 1 v španielskej Barcelone. Zároveň pôjde o prvú skúsenosť v novom tíme po odchode z Williamsu. 

Kubica bol za rezervného jazdca ohlásený len minulý mesiac, krátko potom, keď na konci sezóny 2019 opustil Williams.

Víťaz Veľkej ceny Kanady za rok 2008 bude jazdiť na tím Alfa Romeo v prvé ráno stredajšieho zimného testovania, neskôr popoludní prevezme testovanie následne Antonio Giovinazzi.

Kimi Raikkonen bude testovať nový monopost po celý druhý deň zimného testovania vo štvrtok, následne Antonio Giovinazzi prevezme opäť testovanie cez posledný deň v piatok.

Záväzky Roberta Kubicu ako rezervného jazdca Alfy v roku 2020 budú prebiehať spolu s jeho pretekárskou dohodou v súťaži DTM. Tam bude súčasťou tímu ART Grand prix pod taktovkou značky BMW.

Kubicov sponzor - poľský maloobchodný predajca benzínu PKN Orlen - prešiel tiež k tímu Alfa Romeo ako zdieľaný titulný sponzor tímu. Logo spoločnosti Orlen sa už objavilo aj na zadnom krídle nového monopostu Alfa Romeo C39 a to konkrétne na vybraných záberoch z minulého týždňa z letiska Fiorano. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Magazín

Pozri viac