F1.sk F1.sk

Marko: Z pohľadu vývoja je AlphaTauri 3 až 6 mesiacov za RedBullom
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko: Z pohľadu vývoja je AlphaTauri 3 až 6 mesiacov za RedBullom

Prerod tímu po novom pomenovaného ako AlphaTauri na sesterský tím Red Bullu rozhodne nie je jednoduchý. Zhodnotil to aj Helmut Marko, podľa ktorého je AlphaTauri približne 3 až 6 mesiacov vývoja za RedBullom.

AlphaTauri môže benefitovať z mnohých technológií Red Bullu v polovici sezóny najmä z dôvodu, že nejde už len o juniorský tím. Helmut Marko vo svojom vyjadrení potvrdil, že samotné premenovanie talianskeho tímu na AlphaTauri značí, že sa z juniorského tímu stáva tím sesterský. 

Podľa webu wheels24, Marko povedal: „Z hľadiska vývoja sú za tímom Red Bull tri až šesť mesiacov.“ AlphaTauri je poprednou módnou značkou spoločnosti Red Bull a Marko povedal, že zmena značky Toro Rosso je „transformáciou z dcérskej spoločnosti na sesterský tím“.

Vozidlo Alpha Tauri 2020 má odpruženie špecifikácie roku 2019, ktoré pochádza z monopostu Red Bull, ako aj hydrauliku, prevodovku a mnoho ďalších dielov. Marko pokračoval: „Všetko, čo naše kapacity a nariadenia umožnia, pôjde na monopost AlphaTauri. Očakávame, že tím bude vždy na vrchole stredu poľa.“

Šéf tímu Alpha Tauri Franz Tost hovorí, že si cení blízke prepojenie s tímom Red Bull. Tost povedal: „Každý vie, že spoločnosť Red Bull Technologies má najlepších inžinierov." Pokiaľ ide o vodičov, AlphaTauri má k dispozícii Pierra Gaslyho a tímového veterána Daniila Kvyata.

Helmut Marko zhodnotil: „Kvyat musí preukázať svoj talent počas celej sezóny bez akýchkoľvek výkyvov.“ Pokiaľ ide o Gaslyho, dodal: „Vrátil sa do Toro Rosso, nebolo tu miesto na sťažnosti. Mal by pokračovať vo svojom výkone a v najlepšom prípade ho dokonca ešte vylepšiť.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Magazín

Pozri viac