F1.sk F1.sk

Toto je nový monopost RP20 tímu Racing Point. Mení sa aj titulný sponzor
zdroj: BWT Racing Point F1 Team

Toto je nový monopost RP20 tímu Racing Point. Mení sa aj titulný sponzor

Na dnešnej tlačovej konferencii bol potvrdený včerajší únik informácií. Nový monopost tímu Racing Point je oficiálne predstavený, ostáva v ružovom farebnom prevedení a titulným sponzorom sa stáva rakúsky BWT.

Nový a kompletný názov tímu je BWT Racing Point F1 Team, čo značí práve meno nového titulného sponzora - rakúsku spoločnosť Best Water Technology. Na fotografiách čerstvého monopostu pre rok 2020 bol odhalený ešte jeden nový sponzor a to čínska spoločnosť ZhongAn Insurance.

Pri príležitosti predstavenia nového titulného sponzora pridal vyjadrenie aj Otmar Szafnauer, generálny riaditeľ a vedúci tímu BWT Racing Point F1:
„Od roku 2017 sa nám veľmi páčilo budovanie úspešného partnerstva so spoločnosťou BWT a sme radi, že spolu oslavujeme štvrtý rok tým, že ich privítame ako našich titulných partnerov. Táto rozšírená spolupráca skutočne odráža lojalitu, odhodlanie a energiu, ktorú prinášajú rodine Racing Point.“

„Som rád, že sme mohli začať túto sezónu tu v Mondsee v domove spoločnosti BWT a poukázať na cennú prácu, ktorú BWT vykonáva s cieľom dosiahnuť udržateľnosť. Užili sme si veľa nezabudnuteľných okamihov na ceste aj mimo nej a tešíme sa, že v sezóne 2020 budeme môcť pridať ďalšie.“ - uviedol Otmar Szafnauer pre oficiálny web tímu BWT Racing Point F1.

Vyjadrenie pridal aj Andreas Weißenbacher, generálny riaditeľ spoločnosti BWT:„Za posledné tri roky sme do Formuly 1 priniesli našu výraznú ružovú farbu a vytvorili sme veľmi silný vzťah so spoločnosťou Racing Point. Zaviazali sme sa pomáhať tomuto tímu, dosiahnuť jeho ciele a preto sme sa rozhodli zvýšiť našu podporu tým, že sa staneme titulným partnerom. Domnievame, že tím môže byť v roku 2020 oveľa konkurencieschopnejší na trati.“

„Budeme tiež podporovať snahu tímu o väčšiu udržateľnosť. Spoločne znížime používanie jednorazových fliaš na trati, minimalizujeme plastový odpad a uľahčíme lokálne čistenie a spotrebu vody.“ - uzavrel vyjadrenie Andreas Weißenbacher zo spoločnosti BWT.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Magazín

Pozri viac