F1.sk F1.sk

Pre Ferrari by nebolo efektívne testovať dve autá, tvrdí Mazzola
zdroj: Scuderia Ferrari

Pre Ferrari by nebolo efektívne testovať dve autá, tvrdí Mazzola

Luigi Mazzola, ktorý bol v minulosti zodpovedný za testovací tím Ferrari sa vyjadril, že testovanie dvoch rôznych špecifikácii monopostu na predsezónnych testoch v Barcelone by bolo neefektívne.

Minulý rok priniesol Mercedes do Barcelony dva rôzne monoposty, ktoré testovali v rozdielnych týždňoch v rámci predsezónneho testovania. Mercedes oznámil, že tento rok túto stratégiu nezopakuje a Mazzola sa jasne vyjadril, že táto stratégia by nebola vhodná ani pre Ferrari.

"Nemyslím si, že je veľmi efektívne priniesť dve rozdielne autá na testovanie, ktoré sú len týždeň po sebe," povedal Mazzola v Pit Talk podcaste, ktorý cituje portál Planet F1.

Ferrari sa pokúsi opäť vyzvať Mercedes v boji o titul po neúspešnom roku 2019, kedy Ferrari nedokázalo prvú polovicu sezóny držať krok s nemeckým rivalom a kým sa dostali rýchlostne na ich úroveň, tak už bola strata priveľká. Navyše tomu nepomohlo ani niekoľko zlých strategických rozhodnutí, ktoré stáli Talianov cenné body.

Ku koncu sezóny sme však videli vyrovnané súboje na čele, a keďže pravidlá medzi sezónami 2019 a 2020 sa veľmi nezmenili, môžeme dúfať, že uvidíme vyrovnané súboje medzi Mercedesom, Ferrari a Red Bullom.

Práve vďaka nezmeneným pravidlám nevidí Mazzola dôvod na testovanie dvoch rôznych áut a poukázal na fakt, že Scuderia priniesla dve varianty auta v minulosti, kedy prišlo k výraznejším zmenám.

"Nie je to nič nezvyčajné, keď prinesiete úplne nové auto vo všetkých ohľadoch (hydraulika, motor, chladenie, atď.), aby ste získali základné o spoľahlivosti a až potom budete testovať rôzne modifikácie, ktoré ste testovali vo veternom tuneli," vysvetlil.

"Medzi jednotlivými testami je iba päť dní rozdiel, za tú dobu toho veľa nezmeníte," uzavrel Mazzola

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Magazín

Pozri viac