F1.sk F1.sk

Hamilton sa vysmial vyjadreniam Verstappena, vraj sú znakom slabosti
zdroj: Red Bull Racing

Hamilton sa vysmial vyjadreniam Verstappena, vraj sú znakom slabosti

Max Verstappen nedávno povedal, že Lewis Hamilton síce patrí medzi najlepších na scéne, ale nie je to žiadny Boh. Naznačil, že ak by mal silnejších súperov a nesedel v dominantnom aute, všetko mohlo vyzerať inak. Takto "poľahky" kráča od jedného titulu k druhému a v tomto roku už môže vyrovnať rekordný zápis Michaela Schumachera.

"Keď som to videl, tak mi to prišlo byť vtipné," uviedol Hamilton. "Ja som bol naopak vždy známy tým, že za mňa hovoria počiny na trati. Tieto veci často vnímam ako znak slabosti."

Po otázke týkajúcej sa toho, s kým bude Angličan v tomto roku bojovať, odpovedal, že určite s Valtterim Bottasom a "zvyčajnými súpermi", medzi ktorých pravdepodobne radil pretekárov Ferrari a práve Maxa Verstappena.

"V tomto období ročníka človek necíti tlak, skôr je to o určitej zábave," pokračoval. "Pochopiteľne som koncentrovaný, ale hlavne je to o tom, aby som si tieto chvíle užil. Chlapci tvrdo pracovali na tom, aby poskladali auto a zajazdiť s ním môžu len dvaja jazdci, čo je ozaj neskutočné."

"Predo mnou je môj ôsmy rok v tomto tíme a každoročne cítim rovnaké nabudenie a nadšenie. Všetci sme maximálne vzrušení, plní entuziazmu a motivovaní. Práve toto je podľa mňa najúchvatnejšie; už sme totiž dosiahli úspechy a bolo by pomerne jednoduché zvoľniť a uspokojiť sa."

"Každý je však neskutočne koncentrovaný a v zákulisí sme odviedli obrovské množstvo práce na tom, aby dnešné jazdy prebehli hladko," skonštatoval Hamilton s dodatkom, že všetci v striebornom "sú pripravení na výzvy, ktoré nás čakajú."

Dodajme, že prvé jazdy s W11 absolvuje Valtteri Bottas, Lewis Hamilton zasadne do auta až po ňom.

Lewis Hamilton
Mercedes

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Magazín

Pozri viac