F1.sk F1.sk

Vettel: Leclerc neznížil moje postavenie v tíme
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Leclerc neznížil moje postavenie v tíme

Sebastian Vettel vstupoval do sezóny 2019 ako jednotka Ferrari, avšak počas sezóny sa však pozícia jazdcov vyrovnala a Leclerc dokonca skončil pred Vettelom v poradí jazdcov. Pred novou sezónou sa vedenie Ferrari vyjadrilo, že obaja jazdci začnú na rovnakej úrovni.

Počas utorkového predstavenia nového Ferrari SF1000, riaditeľ tímu Mattia Binotto potvrdil, že podmienky pre oboch jazdcov budú rovnaké. Štvornásobný majster sveta, Sebastian Vettel si však nemyslí, že by to malo ohroziť Nemcove postavenie v tíme.

"Nevidím to tak, obaja sme mali rovnaké auto a rovnakú šancu na úspech. O tom som nepochyboval a myslím, že Charles tiež nie," povedal Vettel. "Nesúhlasím s vami, aj v priebehu minulej sezóny sme mali rovnaké podmienky a budeme ich mať aj tento rok."

"Ako povedal Mattia (Binotto), musíme žiť v tomto momente a momentálne ide o to čo je za nami," narážal Nemec na monopost SF1000 pri jeho predstavení. "Dnes chceme hovoriť o novom monoposte, o týchto záležitostiach až tak veľmi nie."

Neskôr počas tlačovej konferencie Vettel dodal: "V určitom bode budeme musieť vyriešiť, čo sa bude diať v budúcnosti. Ale zatiaľ máme dosť času."

"Necítim sa byť pod extra veľkým tlakom, som sebavedomý. Minulý rok bol pre mňa dobrý z hľadiska toho, že som sa naučil a pochopil veľa vecí. Samozrejme sú veci, ktoré môžem zlepšiť a som si istý, že tento rok budem lepší. Nie som vystresovaný, ale ambiciózny, aby som to dokázal sám sebe," uzavrel Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Magazín

Pozri viac