F1.sk F1.sk

Seidl: Nepodľahnime uspokojeniu, toto bude ťažká sezóna
zdroj: McLaren

Seidl: Nepodľahnime uspokojeniu, toto bude ťažká sezóna

V akej forme sa McLaren ukáže v novej sezóne? Vlani predviedla stajňa z Wokingu skvelý comeback a na jeho formu sú zvedaví nielen fanúšikovia tímu. Dokážu sa Carlos Sainz a Lando Norris odraziť od ostatných tímov stredu poľa a atakovať najlepších troch?

„Toto je veľmi dôležitý moment pre celý tím. Včera večer, po mnohých mesiacoch tvrdej práce všetkých mužov a žien v McLarene, boli naši ľudia prví, ktorí mohli vidieť MCL35 predtým, než sme ho dnes ukázali svetu,“ povedal pri predstavení boss tímu Andreas Seidl.

„Každý člen tímu investoval počas zimnej prestávky mnoho času a energie pri navrhovaní, vývoji a stavbe MCL35, ktoré bude na trati prvýkrát v priebehu predsezónnych testov.“

„Carlos a Lando ukázali v minulej sezóne veľké odhodlanie a v tvrdej práci pokračovali aj pri príprave na testy a novú sezónu. Tešíme sa, že nadviažeme na veľmi pozitívny prvý rok s nimi,“ povedal Seidl.

McLaren vlani opanoval stred poľa pomerne dominantným spôsobom. Na niektorých podujatiach boli dokonca Lando Norris a Carlos Sainz o krôčik pred Renaultom a Toro Rosso, až sa nedalo vyhnúť dojmu, že sa stajňa z Wokingu začala od ostatných oddeľovať a znižovať stratu na top tri tímy na čele.

„Nesmieme podľahnúť uspokojeniu, toto bude ťažká sezóna. Vo Formule 1 nepríde nič ľahko, konkurencia na čele stredu poľa je veľmi silná. Čaká nás šesť dní testov, aby sme sa pripravili na štart novej sezóny. Carlos, Lando a celý tím v technologickom centre je pripravený. Poďme opäť do toho,“ uzavrel Seidl.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Magazín

Pozri viac