F1.sk F1.sk

Taffin: Cieľom je motor do auta čo najlepšie integrovať
zdroj: twitter.com

Taffin: Cieľom je motor do auta čo najlepšie integrovať

Renault zostal v minulom ročníku dlžný svojim ambíciám i sebavedomým vyhláseniam. Jedno však bossov tímu potešilo, a síce výkonnosť pohonnej jednotky.

Na jednej strane máme výkon pohonnej jednotky, na druhej jej spoľahlivosť. Na jednej strane je koncept auta, ktorý vlani v Renaulte evidentne postavili na menší odpor (podobne ako napríklad Ferrari), na druhej strane máme čistý výkon na jedno kolo. Ťažko povedať, ktorý motor je najlepší, no v Renaulte sú na ten svoj veľmi hrdí. Štvrté a piate miesto z Monzy je pre nich dostatočným svedectvom o kvalite ich produktu.

„Bolo dôležité, že sme vlani dokázali urobiť slušný pokrok vo výkonnosti našej pohonnej jednotky,“ povedal šéf „motorárov“ stajne Rémi Taffin pri prezentácii novej R.S.20. „Teraz potrebujeme preniesť takúto úroveň výkonnosti do každej veľkej ceny v novej sezóne.“

„Ku koncu sezóny sme to naplno ukázali. Výsledok z Monzy je dobrým príkladom progresu, ktorý sme po stránke pohonnej jednotky urobili.“

„Smerom k roku 2020 sme urobili málo zmien, našim cieľom je motor do auta hlavne čo najlepšie integrovať, a tak urobiť náš balík efektívnejším,“ dodal Taffin.

Vlani automobilka zvýšila svoje investície najmä v snahe zlepšiť svoje zázemie a infraštruktúru. Podľa Taffina už investované peniaze začali prinášať prvé ovocie.

„Je jasné, že pre úspech vo Formule 1 potrebujete zdroje,“ vyhlásil. „V Enstone prebehli veľké zmeny, teraz sme vo Viry (Viry-Châtillion - vyvíjajú sa tu motory Renault pre Formulu 1, pozn. red.) staviame veľké zariadenie, ktoré nám pomôže vyrovnať sa so stále rastúcou potrebou novej technológie.“

„Tešíme sa z toho, že proces nášho vývoja a výroby bude plynulejší. Naše dynamometre patria k tým najnovším a smerom do novej sezóny sme vo veľmi dobrej pozícii. Viry pulzuje pozitívnou energiou. Minulá sezóna bola pod naše očakávania, je dôležité sa z toho nielen poučiť, ale to aj ukázať,“ dodal Taffin.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Magazín

Pozri viac