F1.sk F1.sk

Ocon: Neviem sa dočkať testovania v Barcelone
zdroj: Renault Sport F1

Ocon: Neviem sa dočkať testovania v Barcelone

Po ročnej prestávke sa Esteban Ocon vracia do Formuly 1. Spolu s Austrálčanom Danielom Ricciardom budú tvoriť jazdeckú dvojicu v sezóne 2020 v Renaulte.

Esteban Ocon sa pri príležitosti predstavenia nového monopostu R.S.20 vyjadril k jeho návratu do F1. "Neviem sa dočkať testovania v Barcelone. Mali sme veľa času na prípravu a osobne sa cítim byť pripravený na nové výzvy."

Francúzsky pilot absolvoval prvé jazdy s Renaultom ešte po skončení minulej sezóny na testoch v Abú Zabí. "Decembrové testy v Abú Zabí mi rozhodne pomohli, zvykol som si na prostredie a mal som možnosť vyskúšať si minuloročné auto, ktoré je základom auta pre 2020. Teším sa, že budem môcť po roku opäť pretekať."

"Pár ľudí z tímu poznám, ale veľa sa toho zmenilo od môjho odchodu v 2016. Vo Formule 1 sa veci rýchlo menia a všetko v Renaulte sa zlepšilo. Myslím si, že mi to pomôže sa usadiť a pripraviť sa na prvú veľkú cenu," pokračoval.

Ocona čaká jeho tretia celá sezóna vo Formule 1, keď debutoval v roku 2016 v Manore a v sezónach 2017 a 2018 jazdil za Force Indiu. "Mal som šťastie, že som sa dostal do F1 ako 19-ročný a odjazdil som množstvo pretekov," vraví Francúz. "Vždy sa môžete naučiť nové veci, a keď pracujete s rôznymi tímami, tak zároveň dospejete ako jazdec. Každé preteky, každú sezónu sa učíte niečo nové. Chcem sa stále zlepšovať a som si istý, že tím a Daniel (Ricciardo) mi v tom pomôžu."

"(Ricciardo) vyzerá ako človek, s ktorým sa ľahko pracuje a teším sa, že s ním môžem byť v jednom tíme. Je dobré keď sa navzájom motivujete k lepším výsledkom a dosahujete maximum z auta a zároveň posúvate tím vyššie. To je to čo chceme dosiahnuť. Chceme skvelé výsledky pre tím, takže budeme musieť zo seba dostať to najlepšie, ale zároveň neprekračovať hranicu," dodal Ocon na margo spolupráce s novým tímovým kolegom.

K novému monopostu Ocon povedal: "Máme veľa nových prvkov na aute a chlapci v tíme tvrdo pracovali, aby našli nejaký extra výkon. Vo Formule 1 je to všetko o detailoch a na R.S.20 som videl veľa detailov. Je to vzrušujúce vidieť dizajn, ale hneď potom chcete sedieť za volantom a cítiť aké auto naozaj je."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Magazín

Pozri viac