F1.sk F1.sk

Binotto: Seb je naša prvá voľba, o Hamiltonovi neuvažujeme
zdroj: Scuderia Ferrari

Binotto: Seb je naša prvá voľba, o Hamiltonovi neuvažujeme

Špekulácie o budúcom rozložení mien v štartovom poli nám s koncom zimnej prestávky pomaličky utíchajú. Zmluvami Charlesa Leclerca a Maxa Verstappena boli karty rozdané. Lewisovi Hamiltonovi sa z pochopiteľných dôvodov z Mercedesu veľmi odchádzať nechce. Posledný veľký otáznik je teda už iba Sebastian Vettel.

Ten je od roku 2015 spojený s Ferrari, v Maranelle mu ale v poslednom roku ruže nekvitli. Prišli ďalšie chyby z jeho strany, auto mu nesedelo a atraktívny mladík si na druhej strane garáže získal mnohých tifosi. Sebastian má pred sebou posledný rok svojej zmluvy, otázka teda je, čo bude ďalej?

„Seb je v súčasnosti naša prvá voľba,“ povedal pri uvedení nového monopostu SF1000 šéf Scuderie Mattia Binotto, ktorý na margo jeho ďalšieho pôsobenia uviedol: „Diskutujeme s ním o tom a v diskusiách budeme pokračovať. Rozhodne je pre nás voľbou číslo jedna.“

„Chce to však potrebný čas. Teraz sa samozrejme sústredíme na auto, na to čo prinesú zimné testy a prvé veľké ceny. Potom príde správny čas na to ostatné,“ dodal Binotto.

Môžeme teda Lewisa Hamiltona ako budúceho pilota Ferrari definitívne vylúčiť? „Nie. V porovnaní s tým, čo som už povedal predtým, toho nemám príliš čo dodať. O Hamiltonovi momentálne neuvažujeme.“

Sám Vettel na túto tému dodal, že by rád vo Ferrari zotrval, no s rozhodnutím o svojej budúcnosti sa nikam neponáhľa. Viaceré varianty sú preňho ešte stále otvorené.

„Myslím, že žiť v prítomnosti vás urobí silnejším a prítomnosť je to, čo vidíte za mnou (nový monopost SF1000, pozn. red.). Cítim sa stále mladý. Hovoríte o Lewisovi, ak si myslíte, že som starý, tak on je ešte starší odo mňa. Takže vek vás nijako neobmedzuje. Som rád, že môžem pokračovať v kariére,“ povedal Vettel.

„Pred troma rokmi som bol bez novej zmluvy až do augusta, takže sa vlastne dá povedať, že som bol mimo hru pol roka. Preto si nemyslím, že to niečo zmení, takže som plne koncentrovaný na to, čo sa deje teraz. Samozrejme, príde moment, keď budete musieť budúcnosť riešiť, ale myslím, že je ešte dosť času, čiže na to príliš netlačím.“

„Cítim sa dobre a sebaisto. Minulý rok bol pre mňa dobrý z toho pohľadu, že som sa veľa naučil a mnohé veci pochopil. Určite existujú veci, ktoré môžem urobiť lepšie. Necítim tlak, som skôr odhodlaný dokázať to sám sebe,“ vyhlásil odhodlane štvornásobný šampión.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Magazín

Pozri viac