F1.sk F1.sk

Vettel a Leclerc sa tešia na prvé jazdy
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel a Leclerc sa tešia na prvé jazdy

Ferrari v utorok predstavilo monopost pre rok 2020, na ktorom síce vidieť niekoľko zaujímavých noviniek, ale také extrémne, ako hovorí šéf tímu Mattia Binotto, to veru nie je. Dá sa teda predpokladať, že červení zďaleka neukázali všetko a viac uvidíme až počas testov, prípadne v Austrálii.

"Do auta natieklo veľa pracovných hodín," uviedol Sebastian Vettel. "Veľmi sa mi páči. My ako jazdci sme už mali možnosť trochu ho vidieť a súčasne si ho porovnať s minuloročným strojom. Jasne sme videli rozdiely, ktoré sa týkajú hlavne karosérie zadnej časti auta, kde je všetko omnoho užšie a upratanejšie."

"Za autom je množstvo práce, pretože ono to nie je také jednoduché. Našli sme niekoľko šikovných riešení, vďaka ktorým sme to takto zvládli. Už sa neviem dočkať okamihu, ako si s ním zajazdím, pretože to je omnoho vzrušujúcejšie, ako sa na auto len pozerať," dodal Nemec.

Charles Leclerc, ktorý vstupoval do minulého ročníka ešte ako tímová dvojka, je tentoraz v lepšej pozícii. Vettela totiž v prvom roku dokázal na body zdolať.

"Môj prístup je už o niečo iný, pretože tím už poznám a viac-menej poznám aj auto," povedal Monačan. "Áno, samozrejme, pre tento rok máme nové auto, ale v zásade je to vylepšenie toho minuloročného."

"Spolu sme pracovali na tom, aby sme ho zlepšili a aby sme boli na tento rok lepšie pripravení. Ľudí v tíme už poznám, takže to bude lepšie. Pred nami je veľká výzva a neviem sa dočkať okamihu, ako si s autom zajazdím," skonštatoval Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Magazín

Pozri viac