F1.sk F1.sk

Grosjean je nadšený z plánov Veľkej ceny Saudskej Arábie
zdroj: qiddiya/Twitter

Grosjean je nadšený z plánov Veľkej ceny Saudskej Arábie

Romain Grosjean dúfa, že veľkolepý plán Saudskej Arábie organizovať preteky v roku 2023 sa uskutoční. Projekt nazval "obrovským" a "mimoriadnym".

Minulý mesiac bol oznámený veľkolepý projekt organizovať veľkú cenu v rámci výstavby nového mesta Qiddiya na okraji hlavného mesta Saudskej Arábie, Rijádu. Nová trať dizajnovaná bývalým pretekárom Alexom Wurzom, by sa mohla objaviť v kalendári už v roku 2023. V súčasnosti prebiehajú diskusie medzi vedením F1 a úradníkmi v Saudskej Arábii.

Počas minulého mesiaca sa zúčastnil Grosjean predstavenia nového projektu spolu s Nicom Hülkenbergom, Damonom Hillom a Davidom Coulthardom. V rozhovore pre Motorsport.com Francúz povedal: "Úprimne dúfam, že tento projekt sa uskutoční a bude napredovať tak ako má."

"Alex (Wurz) nadizajnoval skvelú trať, ako bývalý jazdec vie presne čo máme radi a čo nie. Má s nami dobrý vzťah a často za nami chodí s otázkami, je skvelé, že s ním môžeme komunikovať a zdieľať svoje názory," pokračoval Grosjean.

"Celkovo je projekt obrovský, veľkolepý a nádherný. Naozaj dúfam, že sa tam uskutoční veľká cena," povedal Grosjean, ktorý je od roku 2017 riaditeľov asociácie pretekárov, ktorá má za cieľ reprezentovať záujmy jazdcov F1.

"My sme tí, ktorí jazdíme na trati, tí čo vieme, či je trať dobrá na predbiehanie alebo nie. Keď sa pozriete na golf, hneď ako sa postaví nové ihrisko, tak idú za hráčmi pýtať sa ich názor. To je niečo, čo sa vo Formule 1 doteraz nedialo," uzavrel jazdec Haasu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: SAUDSKÁ ARÁBIA

Pozri viac

Magazín

Pozri viac