F1.sk F1.sk

Haas: V sezóne 2019 sme prešli vážnym "vzdelávacim procesom"
zdroj: Haas F1 Team

Haas: V sezóne 2019 sme prešli vážnym "vzdelávacim procesom"

Gene Haas, majiteľ amerického tímu nesúci jeho meno, verí v návrat formy v novej sezóne, po tom čo v minulej sezóne skončil na predposlednom mieste, iba pred Williamsom.

Americký tím dnes poobede predstavil grafický výzor nového monopostu. Po "rozchode" s hlavným sponzorom, Rich Energy, sa tím vracia ku klasickej farebnej kombinácii biela-čierna-červená, s ktorou pôsobil v minulosti.

Rok 2019 nebol pozitívnym pre Haas a jeho dvojicu jazdcov, Romaina Grosjeana a Kevina Magnussena. Tím bodoval iba v piatich veľkých cenách a umiestnil sa na predposlednej priečke v pohári konštruktérov, za sebou nechal iba Williams, ktorý bol jasne najpomalší. Jazdci Haasu sa trápili najmä s novou verziou auta, ktorú tím nasadil ešte v Španielsku, no nepriniesla požadovaný efekt.

Majiteľ Gene Haas sa pri predstavení nového lakovania vyjadril: "Som rád, že sa vraciame k starým farbám, je to lakovanie, s ktorým si nás ľudia spájajú. Úprimne dúfam, že VF-20 (označenie nového monopostu, pozn. red.) nám vráti formu, akú sme mali v 2018, kedy sme skončili piati v pohári konštruktérov.

"2019 bol ťažký rok. Prešli sme si vzdelávacím procesom, ktorým si skôr či neskôr prejdú všetky tímy F1," pokračoval Haas. "Verím, že sme sa z minulého roka ponaučili a tieto vedomosti sme zúročili pri tvorbe VF-20. Chceme znovu pravidelne bodovať, máme na to kapacitu a ako organizácia sme dokázali, že na to máme."

K novému monopostu sa vyjadril aj riaditeľ tímu, Günther Steiner. "Vždy je vzrušujúce sledovať vývoj nového monopostu a VF-20 nepochybne dosiahne to, čo minuloročné auto nedosiahlo. Keďže pravidla ostali takmer totožné, mohli sme lepšie porozumieť autu a hľadať riešenia, ktoré sme aplikovali do vývoja VF-20."

"Minulý rok nás posunul späť, čo nikdy nechcete, ale z týchto situácii sa viete veľa naučiť. Každý v tíme sa musel pozrieť na seba a na to, čo môže spraviť lepšie. Teším sa, keď uvidíme nové auto na trati," opísal Steiner.

"Ako každý rok počas predsezónnych testov chcete veľa vecí. Veľa najazdených kilometrov, spoľahlivosť a rýchlosť by nám pomohla pred prvou Veľkou cenou Austrálii," dodal riaditeľ Haasu na záver.

Haas predstaví svoje auto naživo 19. februára, kedy sa začnú predsezónne testy v Barcelone.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Magazín

Pozri viac