F1.sk F1.sk

Rubens Barrichello očakáva, že Hamilton prekoná legendárne Schumacherove rekordy
zdroj: Twitter

Rubens Barrichello očakáva, že Hamilton prekoná legendárne Schumacherove rekordy

Bývalý pretekár Formuly 1, Rubens Barrichello, s bohatými skúsenosťami z tímu Ferrari očakáva, že úradujúci majster Lewis Hamilton prekoná legendárne rekordy Michaela Schumachera.

Rubens Barrichello si je takmer istý, že Lewis Hamilton porazí početné rekordy Michaela Schumachera. Nielen v rebríčku počtu titulov, ale aj ďalšie rekokrdy vrátane víťazstiev v jednotlivých pretekoch. Tiež však dodáva, že to záleží aj na tom, ako dobre budú priebežne napredovať konkurenti ako Charles Leclerc z Ferrari a Max Verstappen z tímu Red Bull.

Barrichello a Schumacher majú najviac odjazdených podujatí F1 ako spolujazdci. Zo spoločnej garáže Ferrari štartovali celkovo na 104 pretekov. Na otázku, či sa práve úradujúci majster Hamilton bude radovať z prekonania rekordov Michaela Schumachera odpovedal: „Áno, je veľmi silný. Nie je náhoda, že za posledných šesť rokov získal päť titulov. Je tiež stále veľmi mladý, takže šanca, že porazí Schumachera, je určite na mieste,“ hodnotí Barrichello.

Hamilton a jeho tím Mercedes budú musieť počas nadchádzajúcej sezóny tvrdo bojovať s konkurentmi ako Red Bull Racing a Ferrari. Dvojica vodičov, ktorí by mali prevziať vlajkové tímy F1 sú Verstappen a Leclerc. „Minulú sezónu mladíci ako Verstappen a Leclerc vykonali skutočne veľa procesov,“ dodal Rubens Barrichello podľa gpblog.com.

V posledných rokoch zimná prestávka pre Ferrari nebola práve jednoduchou záležitosťou. Ako túto situáciu vidí Barrichello? „Najdôležitejším prvkom pri vstupe do novej sezóny Formuly 1 je to, že je potrebné vylepšiť skutočne množstvo vecí. To platí aj v prípade, ak sa nezmenia nariadenia. Tím ako Ferrari s dvoma dôležitými jazdcami sa môže a musí zlepšiť,“ dodáva veterán Formuly 1 Barrichello.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rubens Barrichello

Pozri viac

Magazín

Pozri viac