F1.sk F1.sk

Marko si nevie predstaviť návrat Vettela do Red Bullu, alternatívou McLaren?
zdroj: Scuderia Ferrari

Marko si nevie predstaviť návrat Vettela do Red Bullu, alternatívou McLaren?

Kam sa bude ďalej uberať kariéra Sebastiana Vettela? Špekulácie sú naozaj pestré, poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

Nemcova zmluva s Ferrari vyprší na konci sezóny 2020. Do Maranella prichádzal Sebastian v roku 2015 s jedinou ambíciou, napodobniť svoju modlu z detstva Michaela Schumachera. Ten získal vo farbách Scuderie päť titulov, Vettel zatiaľ ani jeden. Svojho veľkého sna sa síce vzdať nechce, okolnosti však nehrajú v jeho prospech. Taliansko už má nového hrdinu, Charlesa Leclerca, ktorý s Ferrari predĺžil kontrakt až do roku 2024. Zástupcovia tímu pritom vlani vyhlásili, že do mája chcú mať o svojej budúcnosti jasno. Sebastian tak bude musieť začať sezónu dobrými výkonmi, inak hrozí, že svoje miesto v tíme stratí.

Čo ak by však vo Ferrari nezotrval? Aké sú ďalšie možnosti? Možný návrat do Red Bullu, ktorý by vedľa Maxa Verstappena potreboval jazdca schopného pomôcť mu, teraz vylúčil poradca tímu Helmut Marko.

„Po tom, čo sme s Maxom predĺžili kontrakt, si viem len veľmi ťažko predstaviť, že by mohli byť obaja s nami. Čisto z finančného pohľadu by to bolo veľmi náročné,“ povedal Marko nemeckým médiám, na ktoré odkazuje thejudge13.com. Red Bull skrátka nemá toľko peňazí, aby si mohol dovoliť zaplatiť dvoch elitných jazdcov.

„Na druhú stranu, ak sa Sebastian cíti komfortne a auto mu perfektne sedí, rozhodne patrí medzi najlepších. Má veľmi jednoduchý prístup, nechce príliš počuť o politike a nechce žiadne konflikty. Leclerc má výhodu v osobe svojho manažéra Nicolasa Todta, ktorý je v týchto oblastiach veľmi dobrý,“ dodal Marko.

Brána do Red Bullu je teda zavretá a nereálna sa zdá aj možnosť prestupu do Mercedesu. Tam sú spokojní s Lewisom Hamiltonom a Valtterim Bottasom, pritom ak by do tohto tímu mal niekto prísť, aby jedného z nich nahradil, tak mladík George Russell.

Koncom minulého roka sa objavila zaujímavá špekulácia, podľa ktorej by Vettel mohol spojiť svoju budúcnosť s McLarenom. Sebastian dobre pozná súčasného šéfa stajne z Wokingu, Andreasa Seidla, s ktorým pracoval vo svojich úplných začiatkoch v tíme BMW Sauber. S touto špekuláciou prišiel ešte v decembri španielsky bulvárny denník Marca, podľa ktorého je Vettel v kontakte so Seidlom ohľadne možnosti pretekať v McLarene v sezóne 2021.

Takúto informáciu však nemusíme považovať za absolútne relevantnú, nakoľko vyšla z prostredia bulvárnych médií na Pyrenejskom polostrove. Navyše sa k nej vyjadril aj samotný Seidl.

„Nebudeme na týchto špekuláciách nijako participovať,“ vyhlásil s tým, že McLaren je so svojou jazdeckou dvojicou veľmi spokojný.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Magazín

Pozri viac