F1.sk F1.sk

Russell: Dúfali sme, že krivka vývoja bude lepšia
zdroj: Mercedes

Russell: Dúfali sme, že krivka vývoja bude lepšia

Najhoršia sezóna v dlhej histórii tímu. Taká je bilancia Williamsu v roku 2019. Snáď jediný, kto v Grove pozitívne upútal svojou výkonnosťou, bol nováčik George Russell.

Ten však priznal, že aj napriek katastrofálnemu štartu do sezóny si v tíme jej ďalší priebeh predstavovali celkom inak. Williams nedokázal adekvátne reagovať na svoju stratu, vývoj veľmi pokrivkával a aj na konci sezóny chýbalo stajni k postupu do Q2 ešte značné množstvo času. Ešte aj v Abú Zabí stratil George Russell na postup rovnú sekundu.

„Tím si po stránke aerodynamiky prešiel veľkým reštartom, čo znamenalo ranu pre našu výkonnosť. Chceli sme však vybudovať nové základy našej filozofie. Na začiatku sezóny sme teda z nášho postavenia neboli nijak prekvapení,“ povedal George Russell.

„Dúfali sme však, že krivka nášho vývoja bude lepšia, než v skutočnosti bola. Vybudovanie týchto nových základov však trvalo dlhšie, než sme všetci očakávali.“

„Teraz je však miera nášho zlepšenia naozaj dobrá. Môžeme to skutočne vidieť na dátach z veterného tunela pokiaľ ide o porovnanie prítlaku z úvodu minulej sezóny, toho súčasného a toho, ktorý veríme, že budeme mať na začiatku sezóny,“ hovorí Russell s nádejou.

Mladý Brit bol možno jediným členom Williamsu, ktorý na verejnosti zožal v roku 2019 chválu. On i jeho tím teraz verí v lepšie zajtrajšky. Ciele pre sezónu 2020 sú jasné.

„Chceme vidieť progres,“ vyhlásil Russell. „Chcem vidieť vlastný progres a tiež progres auta. Naozaj verím, že budeme silnejší.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Magazín

Pozri viac