F1.sk F1.sk

Norris tvrdí, že jeho dobrý vzťah so Sainzom nie je hraný
zdroj: McLaren

Norris tvrdí, že jeho dobrý vzťah so Sainzom nie je hraný

McLaren dal od minulého roku príležitosť jazdeckej dvojici Carlos Sainz/Lando Norris a vyzerá to tak, že spravil veľmi dobre. V tíme vládla obrovská harmónia a chlapci si rozumeli, mnohokrát spoločne žartovali. A vraj to nebolo len hrané...

"Nie, vychádzame všeobecne dobre a spolu si užívame veľké množstvo zábavy," povedal Norris v rozhovore pre Motorsport-Total.com. "Obaja sme tu preto, lebo radi jazdíme s formulovými autami, ale súčasne si chceme užívať aj zábavu."

Napriek tomu je však v hre aj určitá rivalita, ktorá môže kulminovať: "Tomu sa nedá vyhnúť, taký je pretekársky šport. Navzájom sa chceme zdolať. Určite to nie je tak, že by niekto z nás toho druhého jednoducho pustil pred seba."

Minulosť ukázala, že harmónia medzi tímovými kolegami sa môže veľmi rýchlo zmeniť. Zatiaľ sa s McLarenom nemohli biť o najvyššie priečky a isto pomohla aj skutočnosť, že Sainz Norrisa zdolal. Ak by s ním ako nováčikom prehrával, asi by to neniesol práve najlepšie.

Tak či tak však bude nutné dlhodobo spolupracovať. "Vieme, že ak by sme v minulom roku nespolupracovali, neskončili by sme medzi konštruktérmi na štvrtom mieste. Boli chvíle, keď som ja pomohol Carlosovi, ale aj také, keď on pomohol mne."

"V tejto chvíli neviem, či bude náš vzťah v budúcnosti dobrý alebo zlý. Veci sa neprestajne menia," skonštatoval mladý Angličan, podľa ktorého sa treba hlavne baviť a všetko si užívať. "Nie všetci sa však vždy tvária tak, že ich to baví. Niektorí áno, niektorí nie. A potom to vyzerá tak, ako keby prežívali najhoršie chvíle svojho života a jazdiť s autom F1 je to posledné, čo by chceli robiť."

Norris si to užíva až-až a niekedy má pocit, že jeho tradičné srandičky naoko zakrývajú tvrdú prácu. "Keď v padoku spravím niečo vtipné, tak si mnohí pomyslia, že ostatní to nerobia a mal by som tvrdšie pracovať, bla bla bla. Ale to mi je jedno. Pracujem tvrdo a robím všetko pre to, aby bol náš tím čoraz lepší," dodal Lando Norris.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk