F1.sk F1.sk

Argentína má záujem o návrat do kalendára Formuly 1
zdroj: Formula 1

Argentína má záujem o návrat do kalendára Formuly 1

V minulom storočí patrila Veľká cena Argentíny k pravidelným členom kalendára F1. Prvýkrát táto juhoamerická krajina hostila veľkú cenu ešte v roku 1953 a do zatiaľ posledného podujatia v roku 1998 sa v Buenos Aires odjazdilo 21 víkendov F1.

Podujatie stratilo miesto v kalendári kvôli finančným problém. Autodróm Oscara Alfreda Gálveza postupne starol a peniaze na jeho modernizáciu organizátori nenašli. Odvtedy sa s väčšou či menšou pravidelnosťou opätovne objavovali špekulácie o možnom návrate Argentíny. Hovorilo sa napríklad o mestskom okruhu v Mar del Plata.

Novou nádejou tejto juhoamerickej krajiny sa stal okruh Autódromo Termas de Río Hondo, ktorý od roku 2014 hostí víkendy MotoGP. Nový minister športu Matias Lammens teraz argentínskym médiám potvrdil opätovný záujem krajiny o Formulu 1.

„Chceli by sme sa usilovať o návrat Formuly 1 v nasledujúcich rokoch,“ povedal Lammens Diario AS Argentina, na ktorý odkazuje Inside Racing. „Zo športového aj turistického hľadiska by to pre Argentínu bolo zaujímavé. Aj keď je to veľká investícia, verím, že so súkromnými sponzormi to môžeme uskutočniť.“

Argentína to však bude mať ťažké. O vstup do kalendára sa napriek mnohým problémom usiluje Miami, svoj záujem už deklarovala aj Panama či Juhoafrická republika a s obrovským kufrom peňazí sa o organizáciu usiluje aj Saudská Arábia.

Najnovšie z kategórie: ARGENTÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk