F1.sk F1.sk

Wolff: Formula E je ako hra „Super Mario Kart so skutočnými pilotmi“
zdroj: Twitter/Mercedes

Wolff: Formula E je ako hra „Super Mario Kart so skutočnými pilotmi“

Šéf Mercedesu, Toto Wolff označil Formulu E ako hru „Super Mario Kart so skutočnými pilotmi.“ Pre Mercedes je to prvá sezóna v tejto kategórii.

V novembri minulého roka si Wolff vyhradil svoj čas, aby sa zúčastnil otváracieho podujatia Formuly E v Saudskej Arábii. Boli to preteky, ktoré znamenali debut Mercedesu v tejto elektrickej sérii. „Musím povedať, že som si túto skúsenosť naozaj užil,“ povedal šéf Mercedesu po absolvovaní víkendu Formuly E.

„Nikdy predtým som nebol v Saudskej Arábii. Bolo to aj prvé podujatie, v ktorom sa tím Mercedes predstavil v tejto kategórii, takže som sa cítil výnimočne. Fanúšikovia boli neuveriteľní. Preteky sa podstatne líšia od Formuly 1. Pre mňa to je ako hra Super Mario Kart so skutočnými jazdcami, ale je absolútne správne dať tomu šancu,“ zhodnotil 48-ročný rodák z Viedne.

Mercedes si užíva silný štart do svojej prvej sezóny v tejto kategórii. Momentálne je po prvých troch pretekoch na druhej pozícii v celkovom hodnotení tímov, len štyri body za stajňou BMW. Bývalý pilot McLarenu, Stoffel Vandoorne, ktorý momentálne jazdí za tím Mercedes, je lídrom celkového poradia o tri body pred Alexandrom Simsom z BMW. Kolegom Stoffela Vandoorna je Nyck de Vries, ktorý do tejto série prestúpil po zisku titulu v F2. V súčasnosti je na jedenástom mieste v hodnotení jazdcov.

„Nyck významne prispel k úspechu tohto tímu. Je veľmi vyspelý a spôsob, akým je – ako osobnosť a pretekár – schopný spolupracovať so Stoffelom, je naozaj perfektný. Stanovili sme si naše ambície a očakávania, ktoré sme výrazne prekročili a prispeli k tomu obaja jazdci,“ dodal Wolff.

Najnovšie z kategórie: Formula E

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk