F1.sk F1.sk

Leclerc dúfa, že v roku 2020 by mohol získať titul majstra sveta
zdroj: TASR

Leclerc dúfa, že v roku 2020 by mohol získať titul majstra sveta

Charles Leclerc sa vyjadril, že nadchádzajúca sezóna bude pre Ferrari mimoriadne dôležitá.

Ferrari sa naposledy tešilo z víťazstva v Pohári konštruktérov ešte v roku 2008. Posledný titul majstra sveta im zabezpečil Kimi Räikkönen v roku 2007. Je to teda veľmi dávno, kedy boli v Maranelle dôvody na poriadne oslavy. Začiatok hybridnej éry tento tím nezachytil úplne najlepšie. Postupom času však Ferrari dokázalo nájsť potrebný výkon, vďaka ktorému sa v posledných troch rokoch výrazne priblížili Mercedesu, no na celkové víťazstvo to nestačilo.

Zmena pravidiel, ktorá príde do platnosti od roku 2021, by mohla výrazne ovplyvniť konkurenčné boje. Charles Leclerc verí, že vo Ferrari sa na nasledujúcu sezónu dôkladne pripravia, aby mohli s Mercedesom bojovať o titul.

„Dúfam, že v roku 2020 môžem získať titul, ale ak by som ho mal získať o rok neskôr, pokojne si počkám. Bude to však veľmi ťažké a myslím si, že rok 2020 pre nás bude veľmi dôležitý. Všetky tímy budú investovať veľké množstvo kapitálu do vývoja, pretože od roku 2021 bude zavedený rozpočtový strop. Na sezónu 2021 sa budem snažiť byť čo najlepšie pripravený, pretože si myslím, že to bude výnimočný rok. Verím tomu, že ako tím budeme dobre pracovať na zostavení toho správneho auta, aby sme mohli vyhrať šampionát,“ povedal Leclerc.

Monačan si svoju prvú sezónu vo Ferrari značne užíval. Získal sedem pole position, čo bolo najviac z celého štartového poľa. V celkovom hodnotení jazdcov porazil svojho tímového kolegu Sebastiana Vettela, ktorý je štvornásobným majstrom sveta.

Na otázku, aké sú jeho individuálne ciele pre rok 2020, odpovedal: „Mojím cieľom je vždy sa zamerať na čo najvyššie méty. V zásade je to titul majstra sveta, ktorý je veľmi, veľmi optimistický. Pokúsim sa dať do toho všetko, aby som to mohol dosiahnuť. V konečnom dôsledku pretekám za najlepší tím a chcem im dať to, čo si zaslúžia, takže je na mne, aby som na trati odviedol kvalitnú prácu,“ dodal pilot Ferrari.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk