F1.sk F1.sk

Gasly má pocit, že vyhadzov z Red Bullu bol neférový
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Gasly má pocit, že vyhadzov z Red Bullu bol neférový

Pierre Gasly dostal v roku 2019 príležitosť v Red Bulle Racing, ale zužitkovať ju nedokázal. Od Maxa Verstappena dostal poriadny "világoš" a počas letnej prestávky už mieril späť do Toro Rosso. Jeho miesto zaujal Alexander Albon.

Francúz sa v béčkovej stajni Red Bullu prebral a jazdil veľmi dobre. Na rozdiel od Daniila Kvjata, ktorý sa pred pár rokmi pri podobnom osude zosypal, dokázal udržať latku pomerne vysoko.

"Keď som bol mladý, tak som musel bojovať úplne o všetko," povedal Gasly pre Motorsport-Total.com. "Nikto mi nikdy nič nedaroval a nikdy som nič nepovažoval za samozrejmé. Nikdy som si nebol istý tým, či sa do tých kokpitov vôbec dostanem. Takto som k tomu pristupoval."

Keď počas letnej prestávky prišlo trpké rozhodnutie, talentovaný pretekár sa necítil dobre: "Z môjho pohľadu to bolo neférové. Všetkým som musel dokázať, že nešlo o správne rozhodnutie."

"Ostávalo mi deväť veľkých cien, počas ktorých som potreboval potvrdiť, že som dosť rýchly a mám potrebné schopnosti. V minulosti som vždy mal rýchlosť, ale počas týchto šiestich mesiacov bolo všetko spochybnené. Človek pritom za dva či tri týždne nezabudne jazdiť."

"V druhej časti ročníka išlo o to, aby som ukazoval 110 percent. V týchto pretekoch som bol na limite a ukázal som, že som dostatočne rýchly, aby som všetky tie reči ukončil," dodal Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk