F1.sk F1.sk

Räikkönen o rekorde: Nie som z toho nadšený
zdroj: Alfa Romeo Racing

Räikkönen o rekorde: Nie som z toho nadšený

Kimi Räikkönen je momentálne druhý muž historických tabuliek čo do počtu veľkých cien. Fínsky matador je desať veľkých cien za Brazílčanom Rubensom Barrichellom, ktorého by mal v tejto sezóne prekonať.

Rubens Barrichello 323 veľkých cien, Kimi Räikkönen 313, Fernando Alonso 312, Michael Schumacher 307 a Jenson Button 306. To je päť pilotov histórie F1, ktorí majú na konte viac ako tristo víkendov v najvyššej motoristickej kategórii. Ako však asi očakávate, niečo také Icemana vzrušuje pramálo.

„Nie, nie som z toho príliš nadšený,“ povedal Kimi, ktorého cituje oficiálny portál Formuly 1. „Nič to pre mňa neznamená, ale som nadšený z toho, že mám pred sebou ďalší rok, v ktorom môžeme zlepšiť výsledok z poslednej sezóny. Môžeme si vziať poučenie z toho, čo sme v tomto roku urobili zle a priblížiť sa čelu. Ukáže však čas, ešte je príliš skoro to nejako hodnotiť.“

„Akonáhle odštartujeme prvé preteky, získame predstavu.“

Fínsky miláčik vymenil v roku 2018 Scuderiu Ferrari za Alfu Romeo, teda tím stredu poľa. Všetci vtedy hovorili, že Iceman si bude vychutnávať jazdu pod menším tlakom a menšou pozornosťou novinárov. No ako sa opäť dalo očakávať, Kimi to vníma inak.

„Nemyslím, že úroveň tlaku je iná. Samozrejme, každý chceme mať výsledky. Ako jazdec som toho názoru, že každý na seba vyvíja tlak. Koniec koncov, práca, ktorú odvedieme každý víkend nie je veľmi odlišná nech ste v akomkoľvek tíme,“ povedal Iceman.

„Pomimo pretekárskych víkendov som o trochu menej zaneprázdnený, takže to je tá krajšia časť, plus je tento tím veľmi blízko môjho domu, čiže sa nemusím presúvať cez hranice. V mnohých ohľadoch je to lepšie a môžem sa viac venovať rodine,“ hovorí Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk