F1.sk F1.sk

Cesare Fiorio chápe, prečo Ferrari vyčkáva a Vettel zatiaľ nedostal novú zmluvu
zdroj: TASR/AP

Cesare Fiorio chápe, prečo Ferrari vyčkáva a Vettel zatiaľ nedostal novú zmluvu

Ferrari od minulého roku zamestnalo Charlesa Leclerca, ktorý nahradil Kimiho Räikkönena. Ukázalo sa, že to bola dobrá voľba a stajňa si našla budúcu hviezdu, s ktorou následne predĺžila zmluvu až do roku 2024. Zdá sa, že Sebastian Vettel bol tak trochu odsunutý na druhú koľaj, keďže jeho kontrakt vyprší na konci tohto roku a nový zatiaľ nedostal.

Bývalý šéf Ferrari Cesare Fiorio vie pochopiť, prečo červení vyčkávajú. "Vettel spravil v roku 2019 nadmerný počet chýb, aj keď sa v druhej polovici sezóny pokúsil trochu to napraviť," povedal Fiorio, ktorého slová s odvolaním sa na FormulaPassion.it cituje Speedweek.

"Prístup Binotta týkajúci sa toho, že s rozhodnutím ohľadom Vettela treba počkať, je oprávnený," skonštatoval Talian, podľa ktorého sa Ferrari nemá čoho obávať. Leclerc už ukázal dostatočné kvality a okrem neho prišlo na scénu viacero silných mladých jazdcov odchovaných nižšími sériami.

"Tieto formulové série sú dobrou prípravou na skok do Formuly 1. V poslednej dobe sa sľubne ukázali Pierre Gasly, Esteban Ocon, Lando Norris, George Russell, Alex Albon i Antonio Giovinazzi," dodal Cesare Fiorio, ktorý kvôli uvedeným skutočnostiam chápe, že Ferrari môže vyčkávať a Vettelovi nemusí ponúkať novú zmluvu.

Sebastian Vettel zarába niekoľko desiatok miliónov eur ročne a mladší piloti by boli omnoho lacnejší. Nuž a ako sa zdá, na scéne je kvalitného talentu pomerne dosť.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk