F1.sk F1.sk

Ferrari v problémoch? Aktuálne dáta vraj technikom pridávajú vrásky
zdroj: twitter.com

Ferrari v problémoch? Aktuálne dáta vraj technikom pridávajú vrásky

V priebehu minulého týždňa sa na verejnosti objavili prvé nepríjemné informácie týkajúce sa vývoja nového monopostu Ferrari. Prišiel s nimi známy insider Leo Turrini, ktorý z Maranella pravidelne prináša dôveryhodné zákulisné informácie.

"Z môjho pohľadu to zatiaľ vyzerá tak, že prvotné indikácie zo simulátora a veterného tunela inžinierov nenadchli," napísal Turrini vo svojom blogu s názvom Quotidiano. "Ale treba myslieť aj na to, že ešte je dosť času."

Správa sa rýchlo rozletela do médií a následne bolo pár dní ticho, až prišiel s niečím podobným už aj dobre informovaný Auto Bild Motorsport, ktorý sa odvoláva na "dôveryhodný zdroj zvnútra Ferrari".

"Nové auto s kódovým označením 671, ktoré bude predstavené 11. februára, sa vraj vo veternom tuneli stará o to, že inžinieri krútia hlavou," píše ABMS. "Ako nám bolo potvrdené, dáta majú byť horšie, ako sa očakávalo."

"Podľa toho všetkého môže mať auto pripravované pre túto formulovú sezónu zásadnú aerodynamickú chybu, ktorej zatiaľ simulační špecialisti a inžinieri z veterného tunela nedokázali prísť na stopu," prezrádza ABMS.

Nuž a ako dodáva spomínaný zdroj, Ferrari si okrem toho musí robiť starosti aj po stránke motora. V závere minulého roka bolo publikovaných hneď niekoľko technických nariadení, kvôli ktorým už červení svoj motor motor nemôžu využívať tak, ako využívali.

Doplňme, že predsezónne testy sa začnú 19. februára v Barcelone.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk