F1.sk F1.sk

Sergej Sirotkin otvára v Moskve motokárovú akadémiu
zdroj: Renault

Sergej Sirotkin otvára v Moskve motokárovú akadémiu

Bývalý jazdec Williamsu Sergej Sirotkin chce pomôcť mladým pilotom vo svojej vlasti. Založil preto motokárovú akadémiu, ktorá má mladým adeptom pomôcť pri ich ceste do profesionálneho motoršportu.

Moskovský rodák absolvoval v roku 2018 vo Formule 1 jednu kompletnú sezónu vo farbách tímu Williams, v minulom ročníku pôsobil v úlohe rezervného pilota tímov McLaren a Renault a tiež absolvoval testovanie pre dodávateľa pneumatík Pirelli. Nebola to však jeho jediná činnosť, doma v Rusku pracoval na založení a otvorení motokárovej akadémie.

Asi neprekvapí, že túto organizáciu zastrešuje SMP Racing, ktoré Sirotkina (a mnohých ďalších ruských pretekárov) podporuje v priebehu celej kariéry. Nová akadémia je zameraná na vekové kategórie od piatich do pätnástich rokov a sídliť bude v Sergejovej rodnej Moskve. Pre jej najúspešnejších absolventov by sa mohla stať vstupenkou do programu samotného SMP, medzi ktorej členov sa okrem Sirotkina radia (alebo radili) aj mená ako Vitalij Petrov, Michail Alešin, Robert Švarcman alebo Irina Sidorkovová.

„Motokáry sú základom každého motoristického športu. Svoje kariéry na nich začínajú takmer všetci jazdci. Tu spočíva základ všetkých jazdeckých zručností,“ stojí na oficiálnych stránkach ruského pilota.

„Mám za sebou dlhú cestu z motokár až do Formuly 1. Teraz sa chcem o svoje skúsenosti podeliť so začínajúcimi pretekármi vytvorením motokárovej akadémie ako súčasti akadémie SMP Racing.“

Najnovšie z kategórie: Sergej Sirotkin

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk