F1.sk F1.sk

Alonsov definitívny rozchod s McLarenom, končí aj ako ambasádor tímu
zdroj: Pirelli Motorsport

Alonsov definitívny rozchod s McLarenom, končí aj ako ambasádor tímu

Fernando Alonso sa rozhodol na konci sezóny 2018 Formulu 1 opustiť. Kontakt s ňou však udržiaval naďalej, s McLarenom pokračoval ako tímový ambasádor, radil jazdcom aj technikom a s MCL34 sa zúčastnil aj testov pneumatík Pirelli.

Alonso a McLaren spojili svoje sily v snahe vydobyť pre španielskeho matadora Tripple Crown. V Indianapolise však stajňa z Wokingu totálne pohorela a s „El Nanom“ na palube sa nedokázala ani len kvalifikovať do hlavných pretekov. Od tohto neúspechu sa veľmi intenzívne špekulovalo o narušení vzťahov medzi Alonsom a McLarenom. Španiel sa v lete a na jeseň začal koncentrovať na Dakar, ktorý absolvoval v januári s tímom Toyota.

Fernandov kontrakt s McLarenom bol platný do konca roka 2019 a vo Wokingu teraz potvrdili, že spolupráca obnovená nebola.

„Fernando je jazdcom svetovej úrovne a prajeme mu do budúcna všetko dobré. Hoci náš vzťah dospel k prirodzenému koncu, navždy zostane súčasťou rodiny McLarenu,“ uviedol hovorca tímu pre Motorsport.com.

Vo Wokingu v minulej sezóne ako prví potvrdili jazdeckú zostavu pre rok 2020. Bez veľkého rozmýšľania sa rozhodli ponechať dvojicu Carlos SainzLando Norris. Alonsove plány pre rok 2020 boli taktiež známe dlho dopredu. Okrem Dakaru sa bude opäť pokúšať o víťazstvo na Indy 500, hoci ešte nevieme, s ktorým tímom. Špekuluje sa o stajni Andretti Autosport.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk