F1.sk F1.sk

Gazetta dello Sport: Hamilton predĺži o ďalšie dva roky, zarobí 45 miliónov ročne
zdroj: Mercedes

Gazetta dello Sport: Hamilton predĺži o ďalšie dva roky, zarobí 45 miliónov ročne

Podľa informácií talianskych médií sa šesťnásobný majster sveta Lewis Hamilton chystá predĺžiť svoj kontrakt s Mercedesom o ďalšie dva roky.

Podľa piatkového vydania talianskeho denníka La Gazzetta dello Sport, na ktorý odkazuje PlanetF1.com bude Hamilton ďalšou hviezdou Formuly s novým kontraktom. Po Charlesovi Leclercovi a Maxovi Verstappenovi, ktorí predĺžili svoje kontrakty na prelome rokov, bude šesťnásobný majster sveta ďalším s istotou svojej budúcnosti.

Britský pilot síce naznačoval, že má na stole ponuky aj od Ferrari, no zdá sa, že jeho prestup do Maranella nie je na programe dňa. Podľa Luigiho Pernu z vyššie uvedeného zdroja si Hamilton dokopy zarobí 90 miliónov eur, teda 45 miliónov ročne.

„Lewis Hamilton diskutuje s Mercedesom o predĺžení zmluvy do konca roka 2022. Vyjednávania sú v pokročilom štádiu,“ píše Perna.

Pilot Mercedesu bol nedávno magazínom Forbes vyhlásený za desiateho najlepšie plateného športovca poslednej dekády. Od roku 2010 si zarobil približne 400 miliónov dolárov.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk