F1.sk F1.sk

F1 oficiálne potvrdila Bratchesov odchod z funkcie, pokračuje v úlohe poradcu
zdroj: Pirelli Motorsport

F1 oficiálne potvrdila Bratchesov odchod z funkcie, pokračuje v úlohe poradcu

O čom sme písali pred niekoľkými dňami sa dnes oficiálne potvrdilo. Liberty Media a Formula One Group opúšťa jej komerčný šéf Sean Bratches.

V oficiálnom stanovisku poďakovali bývalému bossovi televízie ESPN za odvedenú prácu počas troch rokov vo funkcii. F1 opustí do konca januára a zo svojho domova v Spojených štátoch bude organizácii pomáhať naďalej v pozícii poradcu.

Bratches sa k Formule 1 pripojil v roku 2017, teda v čase, keď šport prevzala Liberty Media. Funkcia riaditeľa pre obchodné operácie nebola v dobe Bernieho Ecclestonea ani zriadená, Bratches sa tak stal vôbec prvým mužom v tejto pozícii.

„Za posledné tri roky pretransformoval podnikanie spoločnosti, ktorá sa dovtedy venovala prevažne motoršportu, na popredného lídra v oblasti médií a zábavy. V rámci tejto premeny vytvoril manažérsky tím svetovej úrovne, ktorý bude naďalej slúžiť športu a jeho fanúšikom,“ píše sa v stanovisku.

„Počas jeho pôsobenia Formula 1 rozšírila portfólio svojich sponzorov, zvýšila svoj globálny dosah, obnovila kontrakty s promotérmi a do kalendára zaradila dve nové dejiská veľkých cien. V digitálnej oblasti bola uvedená nová webová platforma a bolo rozšírené pôsobenie značky do ďalších oblastí. Počas jeho pôsobenia vzrástli všetky kľúčové ukazovatele, ako návštevnosť veľkých cien, televízna sledovanosť alebo využívanie sociálnych sietí.“

„Okrem toho vytvoril a dohliadal na mnohé aktivity, vrátane série Drive to Survive z dielne Netflixu alebo úspešnej Esports série,“ vymenúva stanovisko Bratchesove úspechy.

„Po rokoch pôsobenia sa Sean napokon rozhodol pre návrat do Spojených štátov, aby bol bližšie svojej rodine a mohol začať ďalšiu životnú kapitolu.“

„Chcem Seanovi poďakovať v mene všetkých vo Formule 1 za jeho vedenie, vášeň a znalosti, ktoré tomuto biznisu v posledných troch rokoch odovzdal. Pretransformoval komerčnú stránku F1 a dedičstvo jeho práce sa prejavuje v našom raste. Som rád, že bude pokračovať ako poradca z jeho domova v Spojených štátoch. Navždy bude súčasťou rodiny Formuly 1. Prajem mu všetko dobré v jeho ďalšom snažení,“ povedal na margo Bratchesovho odchodu Chase Carey.

„Posledné tri roky vo Formule 1 boli neuveriteľnou jazdou, ktorú som si naozaj užil. Chcem poďakovať tímu vo Formule 1 za ich úsilie a odhodlanie, sú najlepší z najlepších a som presvedčený, že budú naďalej slúžiť fanúšikom a plniť stratégiu, ktorú sme stanovili na nasledujúce roky. Som hrdý, že za sebou zanechávam lepšiu F1, než bola v čase môjho príchodu v roku 2017,“ povedal Bratches.

Najnovšie z kategórie: Sean Bratches

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk