F1.sk F1.sk

Markovi nie je ľúto Sainzovho odchodu: Nie je to Verstappen
zdroj: McLaren

Markovi nie je ľúto Sainzovho odchodu: Nie je to Verstappen

Carlos Sainz prišiel do Formuly 1 ako mladík Red Bullu a jazdil v Toro Rosso. Potom zamieril do Renaultu a následne prestúpil do McLarenu, pričom z kádra Red Bullu celkom odišiel. Helmutovi Markovi ako motoristickému šéfovi Red Bullu to však nie je ľúto.

"Nie," skonštatoval v rozhovore pre Motorsport.com. "Sainz bol konfrontovaný s istým Maxom Verstappenom (počas spoločného pôsobenia v Toro Rosso, pozn. red.) a následne sme sa museli rozhodnúť, ktorého z nich dvoch pošleme do áčkového tímu."

V roku 2015 Verstappen Sainza na body zdolal 49:18 a ukázal, že je značne rýchlejší. Práve na toto Marko narážal: "Carlos bol rýchly, inak by sme si ho nepodpísali, ale nie je to Verstappen."

"Carlosovi sme pomohli s jeho kariérou a nemuseli sme ho pustiť, ale aj tak sme mu umožnili odísť do Renaultu a potom do McLarenu. Máme dobré vzťahy, ale keď bol po jeho boku Verstappen, videli sme výkonnostný rozdiel," pokračoval Rakúšan.

V tejto súvislosti sa hovorilo aj o tom, že Sainz a Verstappen v tíme nevytvárali ideálnu pohodu. Marko pred časom naznačil, že hlavne Carlos Sainz starší robil v zákulisí paseku. Bolo v mladíkovom odchode z Red Bullu teda aj otcovo "politikárčenie"?

"Nepovedal by som, že má politicky založeného otca," odvetil Helmut Marko. "Skôr je to jeden z tých otcov v motoršporte, ktorí veci nevnímajú objektívne, ale to je pochopiteľné. A jeden z tých, ktorí vždy robia to, čo je podľa nich pre ich syna najlepšie. Nie je to však jediný prípad a ani náhodou nie je najhorší."

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk