F1.sk F1.sk

Symonds je prekvapený, ako dlho konkurencii trvalo stiahnutie straty na Mercedes
zdroj: twitter.com

Symonds je prekvapený, ako dlho konkurencii trvalo stiahnutie straty na Mercedes

Pat Symonds priznal, že výkonom, ktorý pohonné jednotky Mercedesu prezentovali v modernej turboére, nie je prekvapený. Prekvapila ho však skutočnosť, že súperom trvalo stiahnutie straty tak dlho a strieborní dominujú už šesť rokov.

"Bolo to neskutočne úchvatné," povedal Symonds, ktorého slová cituje crash.net, počas Medzinárodnej šou Autosportu. "Ale ak niekedy zájdete do sídla HPP v Brixworthe, pochopíte, prečo je to tak. Majú tam veľké množstvo dobrých ľudí, sú dobre financovaní, majú dobrú výbavu, fantasticky ich vedie Andy Cowell. V tejto chvíli ma to neprekvapuje, ale nečakal som to."

"Ale myslím si, že aj keď si zaspomíname na éru V8, tak Mercedes mal podľa mňa najsilnejší motor. Nie vždy ho však mali v najlepšom šasi, napríklad keď podporovali McLaren. Keď ho však potom dali do Brawnu, získali titul..."

"Celkovo som nečakal, ako dlho bude ostatným trvať, kým sa na nich dotiahnu. Teraz sa už dotiahli. Aj v Mercedese by už teraz podľa mňa povedali, že Ferrari je pred nimi. Je však prekvapujúce, ako dlho to trvalo," dodal Pat Symonds.

Mercedes jednoznačne dominoval aj v šiestom roku novej motorovej éry, aj keď tentoraz to už nebolo vďaka motorom. Vyhral 15 z celkového počtu 21 veľkých cien, Red Bull a Ferrari zaznamenali po tri víťazstvá.

Najnovšie z kategórie: Pat Symonds

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk