F1.sk F1.sk

Prejde Mercedes do rúk Wolffa a Strolla?
zdroj: Mercedes

Prejde Mercedes do rúk Wolffa a Strolla?

Toto Wolff dlhé roky úspešne vedie tím Mercedes, s ktorým získal v sezónach 2014 až 2019 všetky majstrovské tituly. Jeho dlhodobá budúcnosť je však otázna; na pozícii šéfa F1 vraj mal nahradiť Chasa Careyho, ale Ferrari tento krok stoplo. Pravdepodobne teda ostane v Mercedese, avšak budúcnosť tejto značky v F1 je neistá.

Reportér Auto Bildu Ralf Bach píše, že Wolff si pôvodne osobne vyjednal zmluvu s prezidentom a výkonným riaditeľom Liberty Media Gregorym B. Maffeiom, ktorý je po Johnovi Malonovi druhým najvyššie postaveným človekom tohto amerického mediálneho koncernu. Ferrari však kvôli konfliktu záujmov využilo právo veta.

Podľa Bernieho Ecclestona však Wolff kuje nové plány a spolu s majiteľom Racing Pointu Lawrencom Strollom uvažuje o prevzatí tímu Mercedes. Stroll by mal okrem toho kúpiť 20-percentný podiel v spoločnosti Aston Martin a strieborná stajňa by mala súťažiť práve pod týmto názvom. Mercedes odíde a bude pôsobiť len v pozícii dodávateľa motorov.

"Toto chce byť pripravený na situáciu, keď Mercedes skončí a bude vystupovať už len v pozícii dodávateľa motorov," skonštatoval Ecclestone, ktorého slová cituje F1-Insider. "Prečo by mal Mercedes do tímu naďalej investovať toľko peňazí, keď už všetko vyhrali? Z hľadiska imidžu takému koncernu predsa stačí, aby si marketing robili vďaka hybridným motorom."

"Už len tá skutočnosť, že Mercedes ešte nepodpísal Concorde Agreement pre rok 2021, je pozoruhodná," povedal Ecclestone, ktorý si vraj už dávnejšie všimol blízkosť Wolffa a Strolla staršieho: "Už dva roky sú ako dvojčatá a počas pretekárskych víkendov sú často spolu."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk