F1.sk F1.sk

Verstappen verí, že s Albonom môžu nadviazať na spoluprácu, akú mal s Ricciardom
zdroj: Red Bull Racing

Verstappen verí, že s Albonom môžu nadviazať na spoluprácu, akú mal s Ricciardom

Max Verstappen dúfa, že v sezóne 2020 bude s Alexandrom Albonom v Red Bulle spolupracovať tak, ako tomu bolo s Danielom Ricciardom

Alex Albon sa do Red Bullu dostal z Toro Rosso. Stalo sa tak počas minulej sezóny v priebehu letnej prestávky. Opačným smerom putoval Pierre Gasly, ktorý nepodával najpresvedčivejšie výkony. Max Verstappen si veľmi pochvaľoval osobnosť thajského pilota, no neskôr vyzdvihol aj jeho zručnosti a talent.

Albon si svojimi kvalitnými výkonmi vyslúžil sedadlo v Red Bulle aj pre nasledujúcu sezónu. Podával stabilné výkony a v Brazílii nebol ďaleko od toho, aby sa dostal aj na pódium. Všetko však zmarila kolízia s Lewisom Hamiltonom.

„Je to veľmi uvoľnený a milý chlap. Zdá sa, že sa mu pôsobenie vo Formule 1 páči a užíva si to. Bola to síce zmena, ktorá sa udiala veľmi rýchlo, no myslím si, že skvele zapadol do tímu. Nemal čo stratiť, nebol pod nejakým veľkým tlakom. Pred dvanástimi mesiacmi ešte nevedel, kde bude pôsobiť. Potom dostal miesto v Toro Rosso a následne bol povýšený do Red Bullu, takže to pre neho bolo ako sen. Jeho prístup je skvelý, som naozaj veľmi rád, že tu bude pôsobiť aj v nasledujúcej sezóne,“ povedal Verstappen.

Počas pôsobenia Ricciarda v Red Bulle sme mali možnosť vidieť množstvo tvrdých súbojov medzi ním a pilotom z Holandska. Po jeho odchode sa Max Verstappen stal jasným lídrom tohto zoskupenia, no priznal, že mu chýbali tvrdé boje, ktoré zvádzal s Austrálčanom.

Aj z hľadiska rozvoja Verstappen pripustil, že to bolo náročné. Prvú časť sezóny sa Red Bull snažil pomôcť Gaslymu, neskôr Albonovi. Holanďan dúfa, že Albon po šiestich mesiacov strávených v tomto tíme bude z hľadiska vývoja užitočnejší. Cíti, že Albonove skúsenosti môžu vytvoriť priestor pre podobnú spoluprácu, ako to bolo s Ricciardom.

„Pri Danielovi som sa naučil množstvo potrebných vecí. Vždy sme mali spočiatku rozličný názor, no potom sme dospeli k dohode. Dúfam, že v roku 2020 budeme s Alexom podobne spolupracovať. Doteraz to pre neho bolo o učení sa tratí, na ktorých nepôsobil a o samotnom prispôsobení sa autu, takže to nebolo ľahké,“ dodal 22-ročný rodák z Hasseltu.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk