F1.sk F1.sk

Tata Communications ukončila spoluprácu s F1
zdroj: Formula 1

Tata Communications ukončila spoluprácu s F1

Formula 1 potvrdila, že s Tata Communications už nie sú oficiálnymi partnermi. Viac to komentovať nechceli.

Táto spoločnosť prišla do kráľovnej motoršportu ešte „za vlády“ Bernieho Ecclestona, ktorého v roku 2017 nahradili noví majitelia z Liberty Media. Amit Sinha Roy, ktorý je viceprezidentom pre marketing v spoločnosti Tata uviedol, že dohoda sa skončila 31. decembra 2019. Chcú vraj preskúmať ďalšie platformy, ktoré im umožnia predstaviť celý potenciál ich digitálnych služieb. Plánujú sa zamerať hlavne na kľúčových zákazníkov.

„Naša osemročná cesta vo Formule 1, ktorá trvala viac ako 150 pretekov, priniesla množstvo inovácií v tomto športe. Dosiahli sme to, čo sme si stanovili. Cítime, že je najvyšší čas na to, aby sme uzavreli túto marketingovú spoluprácu.“ Roy ďalej uviedol, že Tata, ktorá bola oficiálnym partnerom v oblasti konektivity, sa naďalej angažuje vo vzťahoch so zákazníkmi a vysielateľmi, ako sú televízia Sky a Star Sports.

Tata bude pokračovať aj prácou v „zákulisí,“ najmä s ostatnými partnermi a zákazníkmi F1. Patrí sem napríklad tím Williams a Mercedes. V roku 2018 spustila Formula 1 svoju F1 TV, a teda aplikáciu, prostredníctvom ktorej viete na základe predplatného sledovať preteky a rôzne ďalšie zaujímavosti. Bol to projekt v rámci digitálnej transformácie, ktorý bol zameraný na 500 miliónov fanúšikov po celom svete.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk