F1.sk F1.sk

Bottas absolvoval rely v Laponsku, umiestnil sa na celkovom deviatom mieste
zdroj: Valtteri Bottas/Twitter

Bottas absolvoval rely v Laponsku, umiestnil sa na celkovom deviatom mieste

Valtteri Bottas sa odrazil od problémov, ktoré ho trápili počas prvého dňa na Arktickej rely v Laponsku, aby skončil na deviatej pozícii v celkovom hodnotení.

Bottas sa vrátil do dejiska raly v Laponsku, tentokrát na aute Citroën DS3 WRC z roku 2016. Pôsobil tu aj v minulom roku, kedy sa mu podarilo skončiť na piatom mieste, pričom jazdil s autom Ford Fiesta.

Fínsky pretekár začal v piatok prvú rýchlostnú skúšku veľmi dobre, no následne čelil problémom, keď v závere narazil do stromu a spolu so spolujazdcom Timom Rautiainenom klesol až na 22. priečku. Sneh mu jednoznačne sťažoval život, pretože s jazdou na snehu nemá dostatok skúseností.

Posledný deň priniesol pre pilota Mercedesu úspech, keď sa v predposlednej rýchlostnej skúške dokázal umiestniť na ôsmom mieste, čo mu prinieslo deviatku priečku v celkovom hodnotení tejto rely.

„Bol to lepší deň, ako v piatok. Ráno sa mi išlo výborne a počasie bolo dobré. Musím povedať, že potom to bol náročný deň. Na trati bolo veľa snehu a čím viac snežilo, tým sa moje tempo v porovnaní s ostatnými zhoršovalo. Niekedy tam bol grip, inokedy zas nie. Bolo veľmi ťažké to predpovedať. Viditeľnosť bola tiež veľmi zlá, a to je niečo, na čo nie som absolútne zvyknutý,“ dodal Bottas.

Zatiaľ čo dokázal skončiť na celkovom deviatom mieste, v kategórii LK1 mu patrila druhá pozícia, hneď za víťazom rely, ktorým sa stal Kalle Rovanpera na Toyote Yaris.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk