F1.sk F1.sk

Bond Muirová obhajuje Ferrari po tom, ako ich skritizovala Sophia Flörschová
zdroj: twitter.com

Bond Muirová obhajuje Ferrari po tom, ako ich skritizovala Sophia Flörschová

Catherine Bond Muirová, ktorá je generálnou riaditeľkou ženských pretekárskych šampionátov W Series, obhajovala Ferrari po tom, ako tento tím zožal dávku kritiky po myšlienke zaradiť do svojej akadémie aj ženy.

Šéf tímu Ferrari, Mattia Binotto povedal, že v budúcnosti by v ich akadémii mohli pôsobiť aj ženy. To sa nestretlo s pochopením Sophie Flörschovej, ktorá jazdi v sérii Formula Regional European. „Pokiaľ budeme iba marketingovým nástrojom, nič sa nezmení. Musíme ukázať, že sme si rovní.“ FDA (Jazdecka akadémia Ferrari, pozn.red.) v súčasnosti obsahuje deväť pretekárov mužského pohlavia a žiadne ženy.

Catherine Bond Muirová bránila tento tím. „Viem, že Ferrari pridalo nejaký príspevok na sociálnych sieťach. Všetci si však musíme pamätať na to, že takto pred rokom sa žiadna žena nezapojila do motoristického športu na vysokej úrovni. Ak sa aj pozriete na obsah médií, množstvo času sa ženám nevenovalo. Sme veľmi radi, že stúpa záujem o ženský motoršport. Mám pocit, že to čo robí Ferrari, je len a len prospešné. Chcú pomôcť pretekárkam, ktoré tento šport milujú.“

„Nemyslím si, že ide len o nejaký marketingový plán. Domnievam sa, že naozaj chcú skutočne zistiť, či prostredníctvom svojej akadémie dokážu dostať ženu do sveta Formuly 1. Ak sa im to podarí, tak klobúk dole pred nimi.“

Bond Muirová dúfa, že každý vodič, ktorý sa dostane cez jazdeckú akadémiu do Formuly 1, bude pochádzať zo ženskej série. Šampionát Formuly 1 v tomto roku podporí W Series. Ženská séria bude sprievodným programom víkendu F1 v USA a v Mexiku, čo by mohlo byť kvalitnou propagáciou pre ľudí, ktorý sa doposiaľ nezaujímali o ženský motoršport.

Najnovšie z kategórie: Sophia Flörschová

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk