F1.sk F1.sk

Briatore bol dvakrát oslovený s ponukou, aby sa stal šéfom tímu Ferrari
zdroj:

Briatore bol dvakrát oslovený s ponukou, aby sa stal šéfom tímu Ferrari

Bývalý šéf Benettonu a Renaultu, Flavio Briatore priznal, že bol dvojnásobne konfrontovaný s ponukou, aby viedol tím Ferrari.

Talian zažil počas svojej kariéry množstvo kontroverzií. Jedným z najväčších bolo obvinenie v roku 1994 z podvádzania, no aj známa „Crashgate“ na Veľkej cene Singapuru v roku 2008. Tento incident viedol k jeho odchodu zo sveta Formuly 1. Bol však aj veľmi úspešný, získal dva majstrovské tituly s Michaelom Schumacherom. V roku 1999 videl obrovský talent vo Fernandovi Alonsovi, s ktorým taktiež dvakrát oslavoval titul majstra sveta.

Výsledkom týchto úspechov bolo, že keď Ferrari hľadalo nového šéfa tímu, Briatore bol mužom, na ktorého sa obrátili. „Prvýkrát to bolo medzi rokmi 1994 a 1995. Veľmi seriózne som sa rozprával s Dr. Umbertom Agnellim, no bol som príliš zaneprázdnený v Benettone. Nie je to tak dávno, keď som sa o tom bavil aj s Lucom di Montezemolom. Bolo to v dobe, keď bol prezidentom Ferrari. K dohode sme však nedospeli.“

Za úlohu, ktorú zohral v afére „Crashgate,“ dostal doživotný zákaz zúčastňovať sa šampionátov, ktoré organizuje FIA. Neskôr sa tento verdikt zmenil. Napriek tomu už 69-ročný Briatore nemá záujem o návrat do Formuly 1. „F1 je ako ovčie kiahne, vírus vás chytí iba raz. Strávil som tam veľa času, vyhral som to, čo ostatní nevyhrali. Bola to zábava."

Na otázku, ako by v dnešnej dobe vyzeral jeho vysnívaný tím, odpovedal: „Vybral by som si Leclerca a Verstappena. Sú to dva fenomenálne talenty, s ktorými by som v najbližších desiatich rokoch vyhral všetky veľké ceny a majstrovstvá sveta. S ktorým monopostom? Musel by mať motor Ferrari, pretože je najsilnejší a šasi Mercedesu, pretože je najlepší v oblasti aerodynamiky.“

Najnovšie z kategórie: Flavio Briatore

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk